Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych

10 języków obcych, które są najbardziej potrzebne na świecie

Nie powinno nikogo dziwić, że nauka języka obcego jest dziś jednym z najważniejszych kierunków rozwoju. Dotyczy to zarówno dzieci, jak również dorosłych. Nigdy nie jest za późno na naukę języków obcych! Dziś sprawdzamy, jakie języki są najbardziej pożądane w dzisiejszych czasach.

10 najbardziej potrzebnych języków świecie

Postępująca globalizacja sprawia, że zapotrzebowanie na języki obce stale rośnie. Dziś nikogo już nie dziwi posługiwanie się językiem angielskim, gdyż stał on się na wielu płaszczyznach międzynarodowym sposobem komunikacji. Jednakże, na angielskim świat się nie kończy. Warto uczyć się też innych języków, tym bardziej, że nigdy nie jest na to za późno!

  1. Język hiszpański

Hiszpański poleca się jako drugi język każdemu, kto zna angielski na poziomie zaawansowanym. Dlaczego? Ponieważ wówczas znacznie łatwiej można sobie przyswoić gramatykę i leksykę hiszpańską. Warto dodać, że jest to drugi najpopularniejszy język na świecie z ponad 530 milionami użytkowników w 21 krajach.

  1. Język francuski

Język francuski na pozór może brzmieć jak skomplikowana mowa. Gdy jednak zaczniesz się go uczyć, wówczas przekonasz się, jaki bardzo poukładana jest jego gramatyka. Kiedyś zarezerwowany dla artystów i wyższych sfer, dziś francuski jest znacznie bardziej przystępny. Zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów mówiących w języku Balzaka nie maleje!

  1. Język niemiecki

Czy wiesz, że zasięg native speakerów języka niemieckiego rozciągał się na początku XX wieku od Renu aż po Wołgę? Co więcej, było bardzo blisko, żeby to niemiecki, a nie angielski, stał się językiem, w którym spisano deklarację niepodległości Stanów Zjednoczonych. Znaczenie mowy Goethego na świecie nie maleje, więc warto się jej uczyć nawet dziś!

  1. Język chiński

Około 1,5 miliarda osób posługuje się językiem chińskim. Firmy i produkty z Chin zalewają rynki europejskie, a zapotrzebowanie na użytkowników tej mowy stale rośnie. Warto jednak zacząć jeszcze w dzieciństwie, gdyż nauka chińskiego jest bardzo skomplikowana i czasochłonna.

  1. Język koreański

Również inwestorzy z Korei Południowej skutecznie podbijają liczne rynki w Europie. W Polsce również często spotkać można koreańskie konglomeraty. Znajomość języka pozwoli Ci na pracę w dynamicznym środowisku.

  1. Język rosyjski

Po rosyjsku mówi się na co dzień w 15 państwach postsowieckich, a do tego należy dodać kilka krajów, gdzie mieszkają native speakerzy mowy Puszkina. Jest to międzynarodowy język, który przydaje się również w Polsce i jest mile widziany w CV.

  1. Język ukraiński

W związku z bieżącą sytuacją geopolityczną, warto znać też podstawy ukraińskiego. Spora liczba Ukraińców w Polsce to dobry powód, żeby zacząć się go uczyć. Poza tym, jest to piękna i melodyjna mowa, która może poszczycić się wyjątkowym brzmieniem.

  1. Język włoski

Jeżeli planujesz wakacje na Półwyspie Apenińskim, zacznij uczyć się języka włoskiego. Włosi niechętnie rozmawiają po angielsku, więc to może być Twoja jedyna szansa, żeby dogadać się w tym cudownym kraju!

  1. Język arabski

Mundial w Katarze spowodował wzrost zainteresowania nauką języka arabskiego. Nic dziwnego, skoro na świecie jest ponad 300 milionów użytkowników tej mowy. Duży odsetek native speakerów mieszka również w Europie, a rynek pracy poszukuje ekspertów ze znajomością arabskiego.

  1. Język angielski

Na koniec coś zupełnie oczywistego. Język angielski powinien być pierwszym wyborem każdego, kto chce uczyć się języków obcych. Dlaczego? Ponieważ ma on we współczesnym świecie status międzynarodowego sposobu komunikacji. Nie ma żadnych wątpliwości, że angielski w XXI wieku to podstawa!

Artykuł sponsorowany

 

Strzałka