Poradnik Pracownika

Confidence 2019 - konferencja na temat cyberbezpieczeństwa

Confidence 2019

Zbliża się 18 edycja CONFidence - największej konferencji cybersecurity w Europie Środkowo-Wschodniej! W tym roku wydarzenie odbędzie się 3-4 czerwca 2019 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jak co roku CONFidence zgromadzi ekspertów IT security nie tylko z Polski ale też z całej Europy Środkowo-Wschodniej, którzy spotkają się żeby prowadzić szkolenia i szerzyć wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa.

Wykłady wypełnione wiedzą prosto od ekspertów

Adam Lange, Adam Haertle (Zaufana Trzecia Strona), Michał Purzyński (Mozilla), Piotr Konieczny (Niebezpiecznik), Lucas Stefanko (We Live Security), Joe Slowik (Dragos), Michał Sajdak (Sekuritum), Vitali Kremez (Flashpoint), Ido Naor (Kaspersky Lab), Dani Goland (VirusBay) i Peter Kalnai (ESET) t​o tylko niektórzy z kilkudziesięciu prelegentów, którzy wystąpią na scenie podczas konferencji.

Agenda tegorocznej edycji stanowi bezpośrednią odpowiedź na aktualne potrzeby rynku IT security w Polsce. Znajdują się w niej wykłady cenionych ekspertów obejmujące m.in. webapp security, sandboxing, kryptowaluty, grupę cyberprzestępczą Lazarus czy też cyberwarfare.

Poza ekspertami, na CONFidence spotkacie członków społeczności IT, którzy poprowadzą prelekcje w ramach ​Community Corner. Podczas nich będziecie mieli szansę usłyszeć historie prawdziwych ataków, pomysłowych taktyk czy wdrożeń nowych rozwiązań.

Luźna atmosfera Sec Campu

CONFidence cieszy się popularnością nie tylko ze względu na wyjątkowych prelegentów i wartość merytoryczną wykładów, ale również z powodu atmosfery, która jest tu wyjątkowa. ​Organizatorzy sami wolą nazywać CONFidence Sec Campem niż konferencją.

Poza ścieżkami wykładowymi uczestnicy mogą brać udział w wielu aktywnościach, między innymi w konkursie ​Treasure Hunt* i zawodach ​Capture The Flag**, ​w tym roku organizowanych przez ​P4 - trzeci najlepszy zespół CTF na świecie!

*Treasure Hunt to gra w której uczestnicy muszą wykonać serię zabawnych zadań, w których konieczna jest integracja z innymi uczestnikami i prelegentami, rozwiązywanie łamigłówek i znajdywanie ukrytych przedmiotów.

** Capture the flag to drużynowy turniej, podczas którego uczestnicy muszą rozwiązać jak największą ilość zadań związanych z bezpieczeństwem w sieci, w ograniczonym czasie.

Na czas wydarzenia Muzeum Lotnictwa zamienia się w bazę IT, gdzie uczestnicy będą mogli osobiście spotkać się ze specjalistami, przeprowadzać kuluarowe rozmowy lub ​znaleźć pracownika, nowego członka zespołu czy zapoznać się z ofertą rekrutacyjną największych firm na rynku.

Wydarzenie nie tylko dla ekspertów

CONFidence nie jest konferencją wyłącznie dla specjalistów bezpieczeństwa IT. Wartościowe tematy znajdą tu dla siebie także programiści, przedsiębiorcy, entuzjaści nowych technologii oraz przedstawiciele instytucji rządowych i banków. Nie zabraknie równieżwarsztatów dla młodzieży, prezentacji dla studentów, osób rozpoczynających karierę lub myślących o przebranżowieniu.

CONFidence Class - Warsztaty IT Security dla młodzieży

CONFidence Class to zajęcia dla młodzieży w wieku 13-15 i 16-19 lat. Składa się na nie seria spotkań przed konferencją (Marzec, Kwiecień, Maj) oraz dwa dni warsztatów podczas CONFidence. Podczas tych zajęć wprowadzimy młodzież w zagadnienia IT Security, bezpieczeństwa korzystania z sieci.

Podczas konferencji ​uczestnicy wezmą udział w prelekcjach i warsztatach:

  • ●  Michał Purzyński​ ​- Co wie o Tobie internet i dlaczego to ciekawe?

  • ●  Paweł Łukaszuk​ - Najprostsze błędy bezpieczeństwa stron internetowych

  • ●  Jacek Janda​ - Metody przechwytywania i analizy informacji

  • ●  UBS​ - Phishing w akcji

  • ●  Magda Dąbrowska​ - Czy na archeologa w IT czeka tylko kopanie Bitcoinów?

Oraz wielu innych. Dodatkowo nastolatki mogą wziąć udział w specjalnej edycji CTFa, przygotowanego specjalnie dla nich.

Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę wydarzenia www.confidence-conference.org​ i na nasze social media: ​facebook​, ​twitter i​ ​linked-in

Bezpośredni kontakt:

Martyna Stachurska

tel. 506 689 440 email:​martyna@confidence-conference.org