Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Czy praca w Banku może być ciekawa i atrakcyjna? Bank Pekao S.A. rusza z nową kampanią i pokazuje, że tak

„Ty też możesz coś zmienić. Ty zmieniasz bankowanie na lepsze, my zmieniamy Twoją karierę na lepsze” - to hasło nowej kampanii wizerunkowej Pekao S.A., której celem jest pokazanie, że Bank Pekao jest miejscem, w którym możesz dokonać realnych zmian oraz zmiana powszechnego przekonania, że praca w banku jest nudna i nieatrakcyjna. Walcząc ze stereotypami na temat pracy w bankowości Pekao wychodzi z propozycją do młodych ludzi przedstawiając szeroką ofertę staży i praktyk wraz z możliwościami rozwoju zawodowego w ramach którego studenci i absolwenci realizując swoje zadania, będą kreować nowoczesny Bank i doskonalić się razem z nim. Ma być ciekawie, rozwojowo, elastycznie. Pekao S.A. (ten z Żubrem) wierzy, że każdy kto będzie chciał wiązać swoją karierę z bankowością, może znaleźć w banku miejsce dla siebie i mieć wpływ na zmianę. Pracując w Banku Pekao S.A. przekonasz się, jak łatwo tu dostrzec nowe możliwości i perspektywy własnego rozwoju.

Nowa kampania wizerunkowa jest odpowiedzią na zmiany, które od dłuższego czasu mają miejsce w Pekao. Bank stawia na rozwój nowych technologii, współpracę z młodymi start-upami i intensywne działania w ramach zrównoważonego rozwoju. Od kilkunastu lat zdobywa certyfikat Top Employers i godło Friendly Workspace oraz inwestuje w liczne programy rozwojowe pracowników. Celem nowej strategii employer brandingowej jest więc pokazanie, że Pekao S.A. to „bank, w którym dobrze się pracuje!” oraz miejsce, w którym możesz dokonać realnych zmian. Nowa identyfikacja wizualna ma przyciągnąć ambitnych, zaangażowanych i myślących nieszablonowo specjalistów oraz pokazać im, że w Banku Pekao S.A. również mogą się rozwijać i realizować swoje cele zawodowe.

 

Ambicją Banku Pekao S.A. jest być jednym z najszybciej rozwijających się i nowoczesnych banków. Jednym z jego głównych celów jest transformacja cyfrowa - Bank podążając za trendami chce docierać do coraz większej liczby osób oraz pozyskiwać nowych klientów. Zaangażowani pracownicy są kluczem do zrealizowania tej wizji. Bank Pekao S.A. szuka talentów - ludzi nastawionych na współpracę, z inicjatywą, otwartych na zmiany i gotowych na podejmowanie zawodowych wyzwań. W zamian oferuje interesujące środowisko pracy, na co dzień starając się, aby bank był jak najlepszym miejscem zatrudnienia.

Wraz z kampanią wizerunkową staruje możliwość aplikowania na jeden z trzech dostępnych programów stażowych, które od wielu lat niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem: IT Banking Champions, Banking Champions oraz praktyk letnich Akademia Żubra. W tegorocznej edycji Bank Pekao S.A. przygotował łącznie 90 miejsc dla praktykantów i stażystów, którzy są studentami co najmniej 2 roku studiów lub absolwentami, którzy ukończyli studia nie później niż 2 lata temu. Czas trwania stażu to od 2 do 5 miesięcy. Oferta skierowana do studentów i młodych profesjonalistów daje szansę na odbycie staży i praktyk w działach Finansów, Bankowości, Analizie Danych i Big Data, Zarządzaniu Ryzykami, Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej, Data Science, Nowych Technologii i Rozwoju Finansów oraz Sprzedaży, natomiast osoby chcące rozwijać się w obszarze IT mogą wybrać jedną z 4 ścieżek: Tester, Programista, Analityk i Administrator.

Zadania czekające na przyszłych stażystów i praktykantów to ogromna szansa na rozwój. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z Bankiem Pekao S.A. od samego początku włączane są do projektów oraz zachęcane do dzielenia się swoją perspektywą i doświadczeniem. Wspólnym mianownikiem wszystkich trzech programów stażowych jest nauka oraz rozwijanie pasji młodych ludzi, jednak wyzwania stojące przed uczestnikami poszczególnych programów różnią się od siebie.

IT Banking Champions to wyjątkowy program stażowy, który pozwoli na zdobycie doświadczenia w obszarze IT. Praktykanci będą pracować przy projektach, których celem jest przemiana Banku Pekao w jeden z najbardziej rozwiniętych omnikanałowo banków w Polsce. Bank nieustannie rozwija się, kreując trendy w bankowości internetowej i mobilnej. Na platformę omnikanałową Pekao składa się nowa bankowość mobilna PeoPay dla dorosłych i dla dzieci – PeoPay KIDS, nowa bankowość internetowa Pekao24, platforma open banking najszersza na rynku oferta płatności mobilnych (BLIK, Apple PAY, Google PAY, Garmin, Fitbit,) oraz najnowocześniejszy na rynku proces otwierania konta na „selfie” z użyciem biometrii i integracji z e-dowodami.

Banking Champions to z kolei program, który pozwoli stażystom na zdobycie unikalnych kompetencji oraz praktycznego doświadczenie w obszarze finansów i bankowości. Uczestnicy programu będą mogli poszerzyć umiejętności w takich obszarach jak: zarządzanie ryzykami, bankowość korporacyjna i inwestycyjna, data science, analiza danych i big data oraz nowe technologie i rozwój.

Pogram Praktyk Letnich Akademia Żubra został zaprojektowany tak, by zapewnić uczestnikom wiedzę merytoryczną z danego obszaru oraz wsparcie mentora, którym zostaje doświadczony pracownik lub kierownik jednostki. W tracie Programu praktykant ma szansę od zaplecza zobaczyć, jak wygląda praca w Oddziałach Bankowości Detalicznej, Centrach Biznesowych MŚP i Korporacyjnych w całej Polsce.

Rozpoczęcie stażu w Banku Pekao to szansa na rozwój w organizacji, która od 12 lat znajduje się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Świadczy o tym nieprzerwanie otrzymywany tytuł TOP Employer - wyróżnienie przyznawane organizacjom na całym świecie, które zaangażowane są w tworzenie inspirującego środowiska pracy. Bank Pekao S.A., wyróżniając się niezmiennie w rankingach i konkursach na najlepszych pracodawców, pokazuje, że nieustannie wspiera rozwój zawodowy swoich pracowników i działa transparentnie, bazując na przyjętym systemie wartości i jasnych zasadach współpracy.

Bank na co dzień obsługuje ponad 6,2 mln klientów detalicznych i posiada drugą co do wielkości sieć oddziałów w Polsce. Jako wiodący bank korporacyjny obsługuje co drugą korporację w kraju. W Pekao pracuje blisko 13 tys. pracowników, co czyni go jednym z większych pracodawców w Polsce. Bank jest nowoczesną instytucją, która stale się rozwija, wykorzystuje najnowsze technologie i konsekwentnie stawia na dobre samopoczucie swoich pracowników. Promuje działania wellness, wolontariat pracowniczy, oraz zachęca do wspólnych spotkań po pracy. Od wielu lat spotkamy się w gronie bankowych pasjonatów sportu na dużych wydarzeniach sportowych, realizujemy wyzwania oraz prowadzone są sekcje sportowe, które od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Inicjatywy te wspierają pracę zespołową oraz pozwalają dzielić się z innymi pasjami oraz zainteresowaniami, co wspiera realizację wartości Banku Pekao S.A.

Pracując w banku każdy ma możliwość uczenia się zarówno od doświadczonych kolegów, którzy zdobywali wiedzę i doświadczenie przez wiele lat, jak również od takich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Pekao. Bank stawia na elastyczność form pracy, dlatego też w Centrali w Warszawie możliwe jest podjęcie zatrudnienia w modelu hybrydowym. Dla osób mieszkających poza Warszawą bank także ma wiele do zaoferowania – liczne placówki rozmieszczone w całej Polsce pozwalają na wybór najdogodniejszego miejsca pracy, dzięki czemu nie trzeba przeznaczać wiele czasu na dojazdy.

Więcej informacji o programach stażowych Banku Pekao oraz zasadach rekrutacji można znaleźć na stronie Kariera na Bank oraz w spocie wizerunkowym.

Artykuł sponsorowany