Poradnik Pracownika

"Hackuj dla Śląska" i wygraj 15 000 złotych!

Hackuj dla Śląska i wygraj 15 000 PLN - Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza do udziału w hackathonie 

Już 28-29 września w Fabryce Porcelany w Katowicach odbędzie się hackathon “Hackuj dla Śląska!”, organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Podczas 24 godzin programiści, graficy i osoby kreatywne będą szukać rozwiązań, które docelowo wspomogą rozwój regionu śląskiego. Przewidziano trzy zadania konkursowe, w których do wygrania jest łącznie 45 000 PLN. 

Hackathon “Hackuj dla Śląska” to ciągły, trwający 24 godziny maraton programowania. Jego uczestnicy będą w tym czasie pracować nad prototypami rozwiązań, które spełniać mają wybrany przez uczestników cel: 

  1. Wzrost innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych w regionie

  2. Zwiększenie aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców regionu

  3. Rozwój i modernizacja infrastruktury transportowej na Śląsku 

Jak zwiększyć innowacyjność, zatrudnienie oraz ulepszyć transport na Śląsku? 

Z takim zapytaniem spotkają się uczestnicy hackathonu. Organizatorzy wyposażą uczestników w bazy otwartych danych, dotyczących dokonanych inwestycji, przyznanych dotacji, warunków środowiskowych, transportowych oraz społeczno-ekonomicznych, odnoszących się do rejonu Śląska. Efektem prac mogą być m.in. aplikacje mobilne i serwisy internetowe lub ich prototypy, koncepcje prezentujące kompleksową analizę wybranego obszaru problemowego wraz ze wskazaniem dalszych sugerowanych działań i rozwiązań. Ministerstwo liczy na kreatywne pomysły, z których najlepsze będą miały szansę na wdrożenie. 

45 000 PLN w puli nagród 

Zwycięzcy każdej kategorii mają szansę wygrać 15 000 PLN w każdej kategorii. Oprócz nagrody pieniężnej, zwycięskie zespoły będą miały szansę zaprezentowania swoich projektów podczas Kongresu Programu dla Śląska, który odbędzie się 1 i 2 października w Katowicach.

Hackathon to też atrakcje! 

Oprócz ciągłej pracy i kodowania, uczestnicy w trakcie hackathonu będą również mieli okazję porozmawiać z mentorami, skorzystać ze strefy Chill Out z grami retro, VR oraz rozgrywkami sportowymi. 

Zapraszamy programistów, grafików, managerów i wszystkich, którym zależy na innowacyjnym rozwoju Śląska! 

W wydarzeniu mogą wziąć zespoły liczące od 1 do 6 członków. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak obowiązują zapisy. Rejestracji można dokonać pod adresem https://hackujdlaslaska.pl