Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Jak zarabiać na fotografii stockowej: Ostateczny przewodnik‍

Myślisz o zostaniu fotografem stockowym? A może już zanurzyłeś się w świecie fotografii stockowej i szukasz sposobów na zarabianie na swoich zdjęciach. Bez względu na to, ile czasu spędziłeś na przesyłaniu wysokiej jakości zdjęć na strony takie jak pl.depositphotos.com, może być trudno dowiedzieć się dokładnie, jak zarabiać na fotografii stockowej. Czy to oznacza, że powinieneś zrezygnować z marzeń o zostaniu fotografem stockowym? Oczywiście, że nie! Branża po prostu się zmienia. Nie będziemy w stanie zarabiać na fotografii stockowej przesyłając nasze zdjęcia na strony microstock na zawsze. Zamiast tego mamy mnóstwo wskazówek, jak można zmonetyzować te zdjęcia i uzyskać za nie wynagrodzenie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz jako nowicjusz, czy też próbowałeś odnaleźć się w branży i potrzebujesz kilku rad, oto najlepsze sposoby na zarabianie na fotografii stockowej -- niezależnie od tego, gdzie teraz jesteś.

# Zaplanuj zanim zaczniesz

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje dotyczące zamieszczania zdjęć w serwisach fotografii stockowej, powinieneś najpierw usiąść i zrozumieć, gdzie leżą Twoje mocne strony. Aby zarabiać na fotografii stockowej, będziesz musiał być niezwykle selektywny w stosunku do zdjęć, które zamieszczasz. Na przykład, powiedzmy, że odwiedzasz jakieś miasto i zauważasz, że w pobliżu jest dużo budowy. Zamiast robić nudne zdjęcia placu budowy, robisz kilka zdjęć, które pokazują robotników, miasto i materiały budowlane. Dzięki tym zdjęciom możesz wysłać wiadomość o rozwoju miasta i o tym, jak wpływa ono na jego mieszkańców. Te zdjęcia będą o wiele bardziej wartościowe niż zdjęcia samego placu budowy.

# Licencjonuje swoje zdjęcia

Jeśli jesteś początkujący w fotografii stockowej, pierwszym krokiem do budowania swojej kariery jest licencjonowanie swoich zdjęć. Oznacza to, że przekażesz zdjęcie firmie, która wykorzysta je w swoich produktach, takich jak okładki książek, czasopism czy grafiki ścienne. Kiedy już udzielisz licencji na swoje zdjęcie, będziesz zarabiał pieniądze za każdym razem, kiedy ten produkt zostanie sprzedany. Kiedy udzielasz licencji na zdjęcie, musisz ustalić cenę pomiędzy 40 a 80 dolarów w zależności od zdjęcia. To może nie wydawać się dużo, ale jeśli twoje zdjęcie zostanie odebrane przez kilka dużych firm, zobaczysz, że twoje zarobki dodają się szybko. Inną wspaniałą rzeczą w licencjonowaniu zdjęć jest to, że nie będziesz musiał czekać na pieniądze. Możesz oczekiwać, że otrzymasz zapłatę za swoje zdjęcia licencyjne w ciągu 30 dni.

# Sprzedawaj swoje zdjęcia jako sztukę

Inną opcją monetyzacji swoich zdjęć jest sprzedaż ich jako sztuki. Będziesz mógł sprzedawać swoje zdjęcia w formacie oprawionym lub nieoprawionym. Aby to zrobić, musisz stworzyć osobną stronę internetową, która będzie poświęcona sprzedaży Twoich zdjęć. W ten sposób będziesz mógł kierować ludzi z powrotem na tę stronę, gdy znajdą Twoje zdjęcia na stronach microstock i pytają gdzie mogą je kupić.

# Wykorzystaj wideo do zarabiania na swojej fotografii

Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie swoich zarobków jako fotograf stockowy, to będziesz chciał spróbować swoich sił w wideo. Dobra wiadomość jest taka, że możesz wykorzystać swoje zdjęcia do stworzenia filmów. Wszystko co musisz zrobić to wgrać zdjęcia do wybranego oprogramowania i dodać lektora. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje wideo, powinieneś skupić się na tematach, na które nie ma zbyt wielu innych filmów. Na przykład, możesz stworzyć krótki filmik o znanym artyście i przesłać go do różnych serwisów wideo. Możesz również stworzyć filmik o swoim rodzinnym mieście lub kraju i wykorzystać go do opowiedzenia ludziom o swojej kulturze.

# Napisz e booka i zbuduj platformę

Innym sposobem na monetyzację zdjęć jest napisanie ebooka. Możesz napisać całkowicie oryginalną książkę lub książkę opartą na twoich wskazówkach dotyczących fotografii. Następnie możesz opublikować swoją książkę na platformach takich jak Amazon lub iBooks. Będziesz chciał upewnić się, że sprawdzisz, co będzie potrzebne do opublikowania książki, takie jak ISBN i edycja. Po opublikowaniu książki możesz stworzyć stronę internetową i wykorzystać jej zawartość, aby pomóc w marketingu swojej książki. Możesz również użyć swojej książki do budowania swojej marki jako autorytetu w swojej dziedzinie.

Wnioski.

Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem stockowym od lat, czy dopiero zaczynasz, istnieje wiele sposobów na spieniężenie swoich zdjęć. Pierwszym krokiem jest zaplanowanie, które typy zdjęć przyniosą najwięcej gotówki. Następnie możesz zacząć sprzedawać te zdjęcia jako dzieła sztuki lub poprzez licencje. Z tymi wskazówkami i odrobiną wysiłku, będziesz w stanie zarabiać na fotografii stockowej w krótkim czasie.

Artykuł sponsorowany

Strzałka