Poradnik Pracownika

Kartony dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź jakie wybrać

Oferta pudełek i opakowań jest już ogromna. Poszczególne modele różnią się rozmiarem, kształtem, kolorem, sposobem zamykania, otwierania czy składania. Wybór nie jest więc oczywisty. Sprawdź, które kartony będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. 

Do wysyłki rzeczy

Podczas wyboru pudełek wysyłkowych, trzeba wziąć pod uwagę materiał i wymiary zawartości oraz sposób wysyłki. Pudełko nie może być za małe, ponieważ ścianki mogą nie wytrzymać zbyt silnego nacisku. Trzeba sprawdzić także ilość warstw tektury. Zazwyczaj odpowiednie będą opakowania trójwarstwowe, ale przedmioty delikatne lub szczególnie ciężkie należy umieszczać w pudełkach pięciowarstwowych. W trakcie wyboru opakowania musisz mieć na względzie także wymogi firmy kurierskiej. Jeśli zamierzasz skorzystać z paczkomatu, pudełko musi zmieścić się w skrytce. Dedykowane kartony do paczkomatów możesz zamówić w tym sklepie: https://kartony24.eu/. Osoby, które preferują korzystanie z usług Poczty Polskiej powinny zapoznać się z ofertą opakowań dostosowanych do gabarytów obowiązujących w placówkach pocztowych. Takie pudełka kupisz na tej stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-pocztowe/16.

Do przeprowadzki

Podczas przeprowadzki potrzebujesz dziesiątek kartonów. Najlepiej zakupić po kilka sztuk w każdym rozmiarze, dzięki czemu bez problemu dopasujesz opakowanie do różnych przedmiotów. Można wybrać zwykłe pudełka klapowe, ale o wiele lepiej zdecydować się na zakup specjalnych kartonów przeprowadzkowych. Zawierają miejsce na podpis i poręczne uchwyty do przenoszenia, co znacznie ułatwia załadunek i wyładunek pakunków. Na stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-do-przeprowadzki/43 dostępne są warianty 30-, 50-, 80- i 120-litrowe.  Mniejsze kartony można wykorzystać do pakowania naczyń, książek czy odzieży, a większe – do pakowania kołder lub sprzętów. 

Dla e-commerce

W e-commerce liczy się nie tylko jakość wykonania opakowań, ale także ich wygląd i funkcjonalność. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kartony z nadrukiem. Można umieścić na nich logo firmy, napis lub interesującą grafikę. Niektórzy producenci opakowań oferują specjalne e-boxy z nadrukiem, które zostały zaprojektowane z myślą o sklepach wysyłkowych. Takie pudełka zawierają pasek z klejem i taśmę zrywalną. Dzięki temu zamknięcie i otwarcie paczki zajmie kilka sekund. 

Do przechowywania ubrań

Kartony można wykorzystać do przechowywania odzieży sezonowej. To znacznie lepsze rozwiązanie niż worki foliowe. W pudełkach umieścisz złożone ubrania, więc nie trzeba będzie marnować potem wielu godzin na prasowanie. Kartony ochronią odzież przed wilgocią, kurzem i zabrudzeniami. 

Do pakowania prezentów

Pudełka fasonowe to dobry wybór dla wszystkich osób, które cenią estetykę. Mają elegancki kształt, a modele w kolorze białym prezentują się jeszcze bardziej szykownie. Dlatego też karton fasonowy to najlepsza opcja w przypadku pakowania prezentów. Wystarczy owinąć rzeczy w kolorową bibułę do pakowania, zamknąć pudełko i przewiązać je sznurkiem jutowym lub wstążką. Przygotowanie prezentu zajmie minutę. 

Na dokumenty

Zamiast segregatorów do przechowywania dokumentów można wykorzystać kartony archiwizacyjne.  Mogą być ustawiane w pionie lub w poziomie, mają ujednolicony wygląd, są lekkie, tanie i praktyczne. Zawierają linie na podpis w widocznym miejscu oraz specjalny otwór do otwierania i zamykania. Umieścisz w nich nie tylko kartki, ale też ulotki, foldery, rysunki czy projekty. Jeśli nie chcesz gromadzić pudełek na półkach, możesz składować je w zbiorczym kartonie archiwizacyjnym. 

Do hurtowni

Kartony wykorzystywane w hurtowniach muszą być perfekcyjnie dostosowane do rozmiaru palety. Jeśli pakunki będą wystawać poza obrys drewnianej konstrukcji, przedsiębiorca może zostać obciążony dodatkowymi kosztami. Jeżeli natomiast pudełka będą za małe, przestrzeń dostępna na palecie nie zostanie w pełni wykorzystana, co także będzie generować straty. Warto więc zakupić dedykowane kartony do paletyzacji. Zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby łatwo było zagospodarować przestrzeń na palecie. 

Kartony mają uniwersalne zastosowanie i są przydatne w wielu sytuacjach. Zawsze warto mieć w domu kilka rodzajów pudełek, żeby w razie potrzeby szybko przygotować zwrot do sklepu albo zapakować upominek. Z kolei osoby prowadzące biznes w sieci powinny zwrócić uwagę na design opakowania. Dzięki temu uda się przykuć uwagę klientów.

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny

 

Strzałka