Poradnik Pracownika

Korepetycje – dobry sposób na dodatkowe dochody

Uczniowie i studenci często potrzebują profesjonalnego wsparcia w nauce, zaliczaniu sprawdzianów, odrabianiu zadań domowych czy przygotowaniu do egzaminów. W takich przypadkach zwykle sięgają po pomoc zaufanych korepetytorów. Osoby, które mają odpowiednie wykształcenie, a także potrafią przekazywać wiedzę, mogą zajmować się udzielaniem korepetycji. W Polsce korepetycje to dobry sposób na dodatkowe dochody. Trzeba tylko wiedzieć, jak się za nie zabrać, by móc skorzystać na nich finansowo.

Korepetycje – jak zacząć uczyć innych?

Chcesz rozpocząć udzielanie korepetycji? To świetnie się składa, ponieważ jest to wyjątkowe zajęcie. Nie tylko pozwoli Ci zarobić dodatkowe pieniądze, ale również da możliwość na samorozwój. Ważne jednak, by odpowiednio przygotować się do pierwszych spotkań z potencjalnymi uczniami i klientami.

Najłatwiejszą i najwygodniejszą opcją dla początkujących korepetytorów, będzie znalezienie sobie miejsca w sieci, by wypromować swoją osobę. Najbardziej atrakcyjną opcją będzie zamieszczenie ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych. Warto również sprawdzić ofertę portali, które specjalizują się w pośredniczeniu na linii korepetytor-uczeń.

Jednym z takich portali jest strona BUKI.org.pl, gdzie uczniowie mogą wybierać spośród najlepszych kwalifikowanych nauczycieli w Polsce. Znaleźć tam można korepetycje nie tylko z języków obcych i przedmiotów szkolnych, ale również wielu innych zajęć. Elementem, który wyróżnia stronę BUKI na tle innych jest łatwość, z jaką kontakt nawiązują klienci z korepetytorami.

Warto podkreślić, że udzielanie korepetycji w Polsce jest zajęciem, które wymaga właściwego dotarcia do potencjalnego klienta. Z uwagi na sporą konkurencję na rynku korepetytorskim, portale takie, jak BUKI.org.pl mogą być niezwykle pomocne. Tym bardziej, że firma weryfikuje umiejętności każdego korepetytora, dlatego uczniowie mają pewność, że trafiają na najlepszych korepetytorów w kraju.

Korepetycje – ile można zarobić?

Kwestie zarobkowe są czynnikiem, który sprawia, że tak chętnie wielu ludzi zaczyna udzielać korepetycji. Rynek usług tego typu jest w Polsce bardzo rozbudowany, a wśród korepetytorów znajdziemy najzdolniejszych uczniów i studentów, zawodowych nauczycieli, a także emerytowanych wykładowców. Każdy, kto potrzebuje dodatkowych godzin z danego przedmiotu, może wybierać wśród wielu wykwalifikowanych korepetytorów.

To z kolei przekłada się na zdywersyfikowane zarobki osób udzielających korepetycji. Ci, którzy oferują zajęcia prywatnie, często sami dostosowują stawki do oczekiwań rynku. Z kolei współpraca z korepetytorem pracującym dla większej firmy może powodować większe ceny dla uczniów.

Ile można zarobić na korepetycjach? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy ona od wielu czynników. Mowa tu o miejscu zamieszkania korepetytora, jakości świadczonych usług czy doświadczeniu zawodowym.

Dla przykładu, początkujący korepetytorzy z języka angielskiego zwykle oferują zajęcia indywidualne w cenie od 20 do 30 zł za godzinę. Średnie zarobki godzinne dla korepetytorów języków obcych w Polsce wynoszą około 40-50 zł. Bywa i tak, że najlepsi życzą sobie 100 zł i więcej za godzinę.

Im bardziej niszowy przedmiot, z jakiego udzielamy korepetycje, tym większą stawkę możemy ustalić. Zwykle najwięcej zarabiają nauczyciele przedmiotów praktycznych, a także nauk ścisłych. Największe zapotrzebowanie jest jednak na zajęcia z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również „korki” z matematyki, fizyki i chemii.

Warto dodać, że zarobki korepetytorów mogą być jedynie dodatkiem do stałego wynagrodzenia. Takie osoby zwykle zarabiają poniżej 1500 zł miesięcznie na udzielaniu lekcji. Jeśli chcesz w pełni poświęcić się nauczaniu, Twoje miesięczne zarobki mogą wynieść więcej, niż średnie zarobki w Polsce, które wyniosło we wrześniu 2021 roku 5 841,16 zł. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny