Poradnik Pracownika

Porównywarka kredytów gotówkowych online – jak z niej skorzystać?

Potrzebujesz kredytu gotówkowego na dowolny cel? Kredyty online to szybka i zdecydowanie najtańsza opcja pozyskania pieniędzy z banku. Porównywarka kredytów gotówkowych pozwoli Ci znaleźć najlepszą ofertę w mgnieniu oka!

Pożyczki online są bardzo popularne – możesz zyskać potrzebne pieniądze nawet tego samego dnia, bez wychodzenia z domu. Oferty internetowe są przeważnie tańsze niż te dostępne stacjonarnie. 

Jednak znalezienie idealnego kredytu gotówkowego zwykle zajmuje ludziom nieco więcej czasu: trzeba przejrzeć wszystkie oferty, oszacować, która jest najkorzystniejsza. Alternatywą wydaje się wzięcie kredytu w pierwszym lepszym banku i być może utrata wielu tysięcy złotych. Na szczęście są jeszcze porównywarki kredytów online, które pozwalają znaleźć najkorzystniejszą ofertę w mniej niż pół godziny.

 

Jak działa porównywarka kredytów online?

Kredyty gotówkowe są dostępne niemal w każdym banku, dlatego podstawą powinno być porównanie ofert z kilku lub kilkunastu instytucji, by móc wybrać tę najlepszą. Porównywarki kredytów internetowych zawierają wszystkie dane o aktualnie dostępnych kredytach online na rynku, a przy tym są interaktywne. Oznacza to, że same wyliczą Ci wysokość rat i wskażą najtańszą ofertę.

Kiedy wejdziesz na stronę porównywarki kredytów online, po prostu ustaw na suwaku kwotę, o którą chcesz wnioskować i preferowany okres spłaty kredytu, który uważasz za odpowiedni. Możesz też zaznaczyć dodatkowe opcje, na przykład wybrać, że nie chcesz zakładać konta osobistego – odsieje to oferty wymagające założenia takiego konta.

Wymagania wprowadzone? Kliknij „sprawdź” i zobacz rezultaty. Wyświetlają Ci się teraz wszystkie dostępne oferty spełniające Twoje kryteria – wraz z RRSO, kosztem kredytu i wysokością miesięcznej raty. Jeśli ofert jest dużo, możesz je posortować, na przykład według najniższej raty. Ułatwi Ci to przejrzenie ofert.

Zapoznaj się ze szczegółami wybranej oferty kredytu online

Jeśli chcesz – a bardzo to zalecamy – zapoznaj się z analizą każdego produktu, która jest dostępna po kliknięciu w „sprawdź szczegóły”. Poznasz zalety i wady tego produktu oraz warunki uzyskania pożyczki. W ten sposób łatwo ocenisz, czy masz szanse w danym banku i nie będziesz generować zbędnych zapytań do BIK, wysyłając wniosek, który zostanie odrzucony. Pamiętaj, że w przypadku kredytów online nie ma przestrzeni na negocjacje. Jeśli nie spełniasz jakiegoś warunku, nie dostaniesz kredytu.

W warunkach udzielenia pożyczki dowiesz się też, jakie dokumenty musisz przygotować. To cenna informacja, szczególnie jeśli zależy Ci na pieniądzach już dzisiaj.

Kiedy podejmiesz decyzję, kliknij w przycisk „weź pożyczkę”. Porównywarka kredytów gotówkowych przeniesie Cię do strony konkretnego banku, za pośrednictwem której złożysz wniosek.

Wnioski o kredyty gotówkowe online są rozpatrywane zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Jeśli Twój wniosek zostanie zatwierdzony, bank dokona wypłaty środków na podany numer konta. Pozostaje Ci cieszyć się szybkim zastrzykiem gotówki i zrealizować swój cel! 

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny