Poradnik Pracownika

Pożyczki pozabankowe – czy warto wnioskować o gotówkę online?

Szybka pożyczka online to produkt finansowy dostępny praktycznie dla każdego, kto potrzebuje od ręki gotówki przyznanej na prostych zasadach. Szanse na uzyskanie takiej pożyczki mają nawet osoby o niewysokich dochodach. Czy opłaca się składać wniosek? O czym trzeba przy tej okazji pamiętać?

Czy słyszałeś o szybkich pożyczkach, o które można wnioskować za pomocą Internetu? Wystarczy telefon, komputer, laptop lub tablet, by uzupełnić wniosek pożyczkowy, zweryfikować swoje dane osobowe i przesłać formularz do wybranej firmy pożyczkowej. Całość trwa nawet kilka minut, a decyzję pożyczkową można dostać już w kwadrans. Co warto wiedzieć o pożyczkach internetowych? Sprawdź!

Szybkie pożyczki online – cechy charakterystyczne

Możliwość otrzymania potrzebnych pieniędzy bez wychodzenia z domu to jeden z największych atutów chwilówek online. Szybkie pożyczki charakteryzują się uproszczonymi do niezbędnego minimum formalnościami, dzięki czemu decyzję o przyznaniu środków wnioskodawca otrzymuje jeszcze tego samego dnia. Pieniądze przelewane są na konto bankowe wskazane w formularzu przez klienta zwykle w ciągu 2-3 dni roboczych. Na spłatę zobowiązania pożyczkobiorca ma przeważnie od 30 do 61 dni, niemniej nie brakuje ofert z dłuższym okresem spłaty. Wiele w tym kontekście zależy od kwoty, na jaką udzielana jest pożyczka oraz rodzaju pożyczki – chwilówka lub pożyczka ratalna. 

Szybkie pożyczki online – czy warto?

Nad zaciągnięciem szybkiej pożyczki online warto zastanowić się z kilku powodów. Z racji braku wyśrubowanych wymogów, dużej dostępności i prostych procedur wiele osób korzysta z tego rozwiązania. Wymienić można sporo sytuacji, kiedy gotówka potrzebna jest w trybie pilnym lub gdy nie ma opcji uzyskania jej w inny sposób. To, czy warto sięgnąć po takie rozwiązanie, jest kwestią indywidualną. Trzeba przede wszystkim przeanalizować rankingi, np. ranking szybkich pożyczek online i znaleźć ofertę odpowiadającą konkretnym wymogom pod względem zawartości i ceny. Na koszt pożyczki składa się wiele czynników takich jak m.in. wysokość pożyczki, okres spłaty, oprocentowanie, prowizja itp. Przed zawarciem umowy należy koniecznie sprawdzić zapisy dotyczące warunków współpracy oraz kar za nieterminową spłatę. Aby szybka pożyczka online okazała się strzałem dziesiątkę, decyzja o jej zaciągnięciu powinna być dobrze przemyślana. W związku z tym opłaca się porównać oferty różnych firm pozabankowych.

Czy szybka pożyczka przez Internet jest bezpieczna? Osoba składająca za pośrednictwem Internetu wniosek o przyznanie szybkiej pożyczki powinna być świadoma ewentualnego ryzyka, z jakim się to wiąże. Zaleca się nawiązywać współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi i doświadczonymi firmami, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku i należne certyfikaty oraz cieszą się zaufaniem klientów. Pożyczkobiorca sam musi określić, ile dokładnie pieniędzy potrzebuje i czy będzie w stanie oddać je w stosunkowo krótkim terminie wraz z odsetkami. Dla nowych klientów firmy pozabankowe mają przygotowaną atrakcyjną ofertę w postaci pierwszej darmowej pożyczki online.

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny