Poradnik Pracownika

Praca w JYSK – jakie zarobki i benefity dla pracownika, opinie?

O pracy w JYSK słyszy się opinie, że to praca na lata. Jak wyglądają zarobki, jakie są benefity dla pracowników handlu – o tym w poniższym artykule.

Zarobki w JYSK

Duńska marka sklepów cieszy się zainteresowaniem na rynku. Sklepy oferują ciekawe warunki zatrudnienia, które zależą także od danego stanowiska. Jeżeli chodzi o zarobki, to stawki początkowe zależą od wielkości miasta, w którym dany sklep się znajduje. Średnio jest to około 3000 zł brutto. Dodatkowo, pracownicy mają możliwość uzyskania atrakcyjnych premii kwartalnych, uzależnionych od wysokości sprzedaży w danym sklepie.

Jakie benefity w JYSK?

Praca w JYSK wiąże się z wieloma benefitami związanymi z czasem wolnym, zdrowiem, rozwojem, czy rodziną. Na starcie pracownicy otrzymują umowę o pracę na czas określony.

Jakie benefity w JYSK

Dalszy rozwój i awanse wewnętrzne zależą od zaangażowania i przejścia szkoleń wewnętrznych, przygotowujących do przejęcia nowych obowiązków i odpowiedzialności.

Jakie benefity czekają na pracowników?

1. Opieka medyczna.
Każdy pracownik ma możliwość przystąpienia do prywatnej opieki medycznej na preferencyjnych warunkach. Podobna możliwość dotyczy ubezpieczenia na życie.
Pracownicy mają dostęp do opieki medycznej dla siebie oraz swoich rodzin. W ramach organizacji funkcjonuje dedykowany fundusz, w ramach którego pracownicy mogą uzyskać wsparcie na leczenie, rehabilitację dla siebie oraz najbliższych.
2. Identyfikacja z firmą – wyposażenie do pracy
Pracownicy sklepów otrzymują wygodne i bezpieczne ubranie służbowe, dzięki czemu łatwiej o identyfikację z firmą.
3. Zniżka na produkty
Pracownicy mają prawo do 20% zniżki na towary zakupione w sklepach JYSK na terenie całego kraju oraz unikalną możliwość zakupów podczas akcji specjalnych.
4. Wysokie standardy bezpieczeństwa
Firma dba o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Obowiązuje szereg procesów i zasad z zakresu BHP, zarówno w odniesieniu do przestrzeni magazynowych i układania towarów na regałach, jak i przestrzeni handlowych.
5. Dodatkowe świadczenia finansowe
Częścią kultury organizacyjnej firmy jest dzielnie się wypracowanymi wynikami. JYSK co roku przygotowuje dla swoich pracowników system premiowania oparty na realizacji wyznaczonych celów biznesowych oraz liczne konkursy sprzedażowe, motywujące pracowników do jak najwyższej jakości pracy oraz obsługi klienta.

Praca w JYSK - jakie benefity czekają na pracowników?

 

6. Nagrody jubileuszowe
JYSK bardzo docenia lojalność i zaangażowanie pracowników. Wśród nagród finansowych są dedykowane nagrody jubileuszowe za przepracowane minimum 10 lat i więcej.
7. Wolna Wigilia i świąteczne świadczenia finansowe
W okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy wypłacane są dodatki świąteczne. Ponadto JYSK jest jedyną firmą handlową, która w dniu Wigilii zamyka wszystkie sklepy, aby dać pracownikom dzień wolny.
8. Czas wolny i relacje
Praca w sklepach związana jest z przyjaznym podejściem przy układaniu grafików zmian. Co ważne pracownicy mogą zaplanować czas wolny z wyprzedzeniem, dzięki temu łatwiej jest realizować plany prywatne, rodzinne.
9. Domki letniskowe w Danii
W ramach czasu wolnego pracownicy mają możliwość rezerwacji domków letniskowych w Danii i wybrania się w podróż z rodziną, czy przyjaciółmi.
10. Promowanie aktywności 
Firma dba o zdrowie pracowników i zachęca do aktywności fizycznej, poprzez dostęp do programów Multisport, jak i w ramach Klubu Biegacza JYSK.

Poza tym promowane są wewnętrzne, oddolne inicjatywy które wpływają na integracje i budowanie relacji w pracy, w tym wspólne akcje charytatywne – przykładem jest ogólnopolska akcja Poduszka dla Maluszka.

Opinie o pracy w JYSK na rynku

Firma zbiera różnorodne opinie, spotykane najczęściej w pracy w sieciach handlowych. Praca w sklepach charakteryzuje się różnorodnymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem dostawami, zarządzaniem przestrzenią sklepową, czy współpracą z klientami. Pracownicy jednak często podkreślają siłę współpracy zespołowej i wzajemnego motywowania się do działań.

Firma opisuje swoje transparentne podejście i skandynawskie wartości, gdzie bezpośrednia i otwarta komunikacja, zaangażowanie, podejmowanie inicjatywy stanowią o sukcesie i awansach wewnętrznych. Ogromna siła wpływu jest po stronie pracownika.