Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Przedstawiamy iPhone'a 14 oraz jego warianty – poznaj specyfikację nowego smartfona od Apple

Niewątpliwie coroczne premiery nowej odsłony iPhone już na stałe wpisały się do kalendarzy każdego miłośnika technologii. Co roku już od wielu miesięcy przed konferencją Apple trwają spekulacje, czym producent zaskoczy w tym roku. Nie inaczej było w przypadku iPhone 14, o którym dyskusje zaczęły się tuż po premierze poprzedniej generacji kultowego smartfona. Pierwsze recenzje wskazują, że finalny produkt spełnił wysokie oczekiwania w nim pokładane. Dobrze mieć świadomość, że mówiąc o iPhone 14, tak naprawdę mamy na myśli aż cztery różne warianty flagowca od Apple. Czym się różnią i który z nich wybrać? Pora przyjrzeć się temu uważniej.

Warianty iPhone 14 - z czego możemy wybierać?

Od kilku lat Apple proponuje wiele wariantów swojego nowego smartfona. Ma to głęboki sens - telefony są bowiem przeznaczone dla nieco innego grona odbiorców. Klasyczny iPhone z pewnością spodoba się fanom marki, którzy szukają nowego, niezawodnego smartfona o doskonałej stylistyce. Po wersję Pro sięgną ci, którzy telefon wykorzystują do celów zawodowych, w tym - twórcy treści, dla których znaczenie ma wydajność.

Tym razem zabrakło wśród propozycji wersji mini. Nie znaczy to, że nie ma w czym wybierać! Przy iPhone 14 mamy do dyspozycji dwa rozmiary telefonów - z ekranem o przekątnej 6,1 oraz 6,7 cala.

Czym różnią się poszczególne warianty? Zacznijmy najpierw od wymienia tych, które mamy do wyboru:

  • iPhone 14,
  • iPhone 14 Plus,
  • iPhone 14 Pro,
  • iPhone 14 Pro Max.

Plus i Pro Max to telefony o większych rozmiarach, przeznaczone dla osób, które myślą o smartfonie, na którym swobodnie można oglądać filmy i seriale, a także - grać w gry mobilne z doskonałą widocznością.

Bardziej poręczne są iPhone 14 i iPhone 14 Pro - łatwiej je utrzymać w dłoni. Oba zresztą świetnie w niej leżą dzięki dopracowanemu designowi.

Który iPhone 14: klasyczny czy Pro?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który telefon wybrać - iPhone 14 w wersji klasycznej czy Pro. Wszystko zależy od naszych potrzeb i sposobu korzystania z telefonu. Zwykle w Pro otrzymujemy więcej innowacyjnych rozwiązań, należy jednak wskazać, że w obu wariantach zyskujemy wiele ciekawych opcji dzięki iOS 16. Ten system operacyjny stawia mocno na personalizację na wielu poziomach, w tym - ekranu blokady tak, by był jak najlepiej dostosowany do naszych potrzeb.

Inną nowością, która jest charakterystyczna dla obu wariantów jest wsparcie bezpieczeństwa użytkownika. Telefon wykrywa nagłe zdarzenia, które mogą być wypadkiem samochodowym, po czym sam kontaktuje się ze służbami ratunkowymi - o ile nie zareagujemy.

Jak widać, to ważne nowości, które wspierają komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

A jak wygląda różnica w specyfikacji? W przypadku iPhone 14 mamy aparat z tyłu 12+12 Mpix, w wersji Pro - 48 + 12 + 12 + 12 Mpix. Przy drugim modelu znajdziemy także zapowiadaną od wielu miesięcy w wycięciu na aparat przedni. Zamiast typowego wycięcia, czyli tak zwanego notcha, mamy tutaj „dynamic island”, czyli ruchomą, interaktywną przestrzeń prezentującą widżety lub informacje na temat używanych aktualnie aplikacji.

Przed podjęciem decyzji, którą z wersji iPhone 14 kupić, dobrze zacząć od porównania specyfikacji technicznej i opisu poszczególnych modeli. Można też obejrzeć pierwsze testy i recenzje. Nie ulega wątpliwości, że iPhone Apple w sklepie MediaMarkt cieszą się dużą popularnością - tak jest w przypadku poprzednich generacji tego smartfona, tak będzie z pewnością również przy najnowszej wersji!

Artykuł sponsorowany