Poradnik Pracownika

Skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT i złóż zeznanie podatkowe już teraz!

Czasu na złożenie rocznego zeznania podatkowego do urzędu skarbowego pozostało już niewiele. Nie czekaj do ostatniej chwili. Usiądź wygodnie, włącz darmowy program do rozliczenia PIT i zobacz, jakie to proste. Bez wychodzenia z domu i korzystania z usług księgowych. Co jeszcze powinieneś wiedzieć, zanim przystąpisz do sporządzania deklaracji podatkowej za ubiegły rok?

Którzy podatnicy powinni skorzystać z formularza PIT-37?

PIT-37 to formularz przeznaczony dla tych osób, które w ubiegłym roku podatkowym uzyskały przychody z tytułu stosunku pracy, pracy nakładczej, krajowych rent i emerytur, stypendiów, zasiłków socjalnych, działalności wykonywanej osobiście, praw autorskich. Formularz PIT-37 będzie odpowiedni także dla tych osób, które były beneficjentami świadczeń wypłacanych z Funduszu Pracy.

Którzy podatnicy nie powinni skorzystać z formularza PIT-37?

Formularz PIT-37 zdecydowanie nie jest przeznaczony dla tych podatników, którzy w ubiegłym roku podatkowym prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą, rozliczają się z małoletnimi dziećmi uzyskującymi dochody lub wykazują stratę za lata ubiegłe. Dla nich odpowiednie będą inne formularze.

Darmowy program do rozliczania PIT – z jakich powodów warto z niego skorzystać?

Szereg funkcjonalności, prostota obsługi i możliwość dokonania poprawnego rozliczenia podatkowego nawet w przypadku tych osób, które na co dzień z księgowością nie mają nic wspólnego sprawia, że darmowy program do PIT usprawnia cały proces. Pozwala uniknąć podstawowych błędów i marnować czas na składaniu korekt.

Dlaczego warto przekazać 1% swojego podatku Organizacji Pożytku Publicznego?

Pomaganie daje tyle samo dobrego beneficjentom, co osobom udzielającym wsparcia. Idealna sytuacja jest taka, gdy datek nie stanowi dodatkowego wypływu gotówki z kieszeni darczyńcy, lecz stanowi formę daniny na rzecz skarbu państwa, którą i tak należy uiścić. Tak właśnie sytuacja przedstawia się w przypadku 1% podatku, który możesz przekazać wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Pełną listę podmiotów, które mają prawo do korzystania z pieniędzy przekazanych tą drogą przez podatników znajdziesz w wyszukiwarce internetowej pod hasłem „1 procent podatku lista organizacji” albo „KRS organizacje pożytku publicznego”. Twój 1% podatku na chore dzieci, zwłaszcza te z niepełnosprawnością umysłową, którym pomaga http://fundacjaagnieszka.pl/ będzie doskonale wykorzystany. Fundacje dla dzieci wspierają tych, których los od momentu narodzin nie oszczędza. Idea przekazywania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jest słuszna o tyle, że pozwala zjednać się z własną społecznością, a szerzej z całym narodem. Daje poczucie sprawstwa oraz odpowiedzialności społecznej. Rozwija godne pochwały postawy obywatelskie i daje skuteczne narzędzie do pomagania innym także tym, którym aktualna sytuacja finansowa i napięty budżet domowy nie pozwalają wysupłać dodatkowych środków na dobroczynność.

Tekst zewnętrzny, artykuł partnera.