Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

V Kongres MIT Sloan Management Review Polska

Przed nami piąta edycja Kongresu MIT Sloan Management Review Polska – wydarzenia skupiającego wybitnych ekspertów cyfrowej transformacji i liderów biznesu z całej Polski. Kongres odbędzie się 29-30 marca 2023 r. w formule online, a uczestnicy wezmą udział w dwóch ścieżkach tematycznych poświęconych innowacyjności i przywództwu. Wśród zaproszonych ekspertów są m.in.: Iwo Zmyślony, Achilles Georgiu, Stephanie L. Woerner, Krzysztof Folta, Ewa Stelmasiak i Piotr Markowicz.

Kongres MIT Sloan Management Review Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń technologiczno-biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Już 29-30 marca 2023 r. w formule online odbędzie się 5. edycja wydarzenia, która skupi się na tematyce innowacji w procesie cyfrowej transformacji oraz przewodzeniu w zdigitalizowanej i zmiennej rzeczywistości.

Kongres stwarza przestrzeń do wymiany wiedzy o wykorzystywaniu technologii w biznesie z naciskiem na praktyczne aspekty. Wydarzenie jest organizowane przez ICAN Institute, lidera na rynku executive education, oraz redakcję „MIT Sloan Management Review Polska”, czyli pierwszej w Europie edycji magazynu wydawanego przez Massachusetts Institute of Technology (uznawanego w rankingach za najlepszą uczelnię na świecie). Dzięki tej współpracy na wirtualnej scenie wystąpią wybitni badacze związani z MIT, którzy zaprezentują najnowsze trendy, koncepcje i badania istotne dla biznesu.

2 ścieżki tematyczne: innowacje i przywództwo

Pierwszego dnia kongresu odbędą się wystąpienia ekspertów pod hasłem „Wyzwalanie innowacyjności” w ramach ścieżki tematycznej „Transformacja cyfrowa oparta na innowacjach”. Poruszymy zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją i jej strategiczną rolą w rozwoju biznesu, cyfryzacją firm rodzinnych oraz wyborem odpowiedniej technologii do kultury organizacyjnej firmy. Nie zabraknie także miejsca na dyskusję o najnowszych trendach w obszarze e-handlu w sektorach B2B i B2C. Tego dnia wystąpią:

  • Achilles Georgiu – ekspert zarządzania innowacją i wykładowca akademicki, Central European University
  • Sam Ransbotham – profesor Boston College i AI Editor w „MIT Sloan Management Review”.
  • Stephanie L. Woerner – Principal Research Scientist w MIT Sloan School of Management oraz Dyrektor MIT CISR.
  • Krzysztof Folta – prezes zarządu TIM SA, praktyk biznesu z ponad 25-letnim doświadczeniem.
  • Piotr Markowicz – dyrektor Strategii i Rozwoju ICT w Orange Polska.

Drugiego dnia wydarzenia, opatrzonego hasłem „Zarządzanie ludźmi w niepewnych czasach”, uczestnicy wysłuchają wystąpień ze ścieżki „Przywództwo i HR”. Na wirtualnej scenie powitamy takich ekspertów, jak:

  • Iwo Zmyślony – projektant zmiany, usług i doświadczeń, metodolog procesów projektowych.
  • Ewa Stelmasiak – ekspertka ds. wellbeingu osobistego i organizacyjnego.
  • Joanna Pommersbach – konsultantka HR i trenerka przywództwa.
  • George Westerman – ekspert nowych technologii w MIT Sloan Initiative on the Digital Economy.

Prelegenci poruszą m.in. tematy: wykorzystywania AI (w tym czatu GPT) do usprawnienia pracy w firmie, czterech ścieżek cyfrowej transformacji (wady i zalety) oraz tworzenia kultury innowacji (i sposobów jej mierzenia). Zostaną poruszone także zagadnienia związane ze stosowaniem algorytmów w rekrutacji, dbaniem o dobrostan i inkluzywność w czasach pracy zdalnej czy zaangażowanym przywództwem i rolą lidera.

Rejestracja

W wydarzeniu można wziąć bezpłatny udział lub skorzystać z płatnych pakietów uczestnictwa z dodatkowymi aktywnościami i materiałami.

Szczegóły i rejestracja na kongres.mitsmr.pl