Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

W jakich sytuacjach przyda się agregat prądotwórczy?

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez prądu. Korzystamy z urządzeń elektronicznych każdego dnia, a nagła przerwa w dostawie prądu może mieć poważne skutki. Brak prądu w okresie zimowym szczególnie mogą odczuć osoby, które zdecydowały się zainwestować w pompę ciepła. Czy można jakoś zabezpieczyć się na taką ewentualność, jak dłuższa przerwa w dostawie prądu? Zdecydowanie tak! Wraz z pompą ciepła warto zakupić również agregat prądotwórczy. Niemniej to urządzenie przyda się także w kilku innych przypadkach.

Gdy w domu są małe dzieci i seniorzy 

Małe dzieci i osoby starsze to grupa szczególnie narażona na negatywne skutki braku prądu. Chodzi tu szczególnie o ogrzewanie, ale także o bardziej prozaiczne kwestie, jak np. oglądanie telewizji czy słuchanie radia. Osoby starsze z uwagi na wiek nie zawsze są w stanie czytać książki, szczególnie przy słabym oświetleniu, jakim w razie awarii prądu będą świece lub latarki.

Z kolei ruchliwe dzieci trudno będzie przekonać do okrycia się kocem i poczekania, aż prąd znów zostanie włączony. Dodatkowo brak możliwości korzystania z pralki zdecydowanie nie ułatwi opieki nad dziećmi. Kolejnym urządzeniem, które ułatwia pracę rodzicom jest elektroniczna niania, która często jest ładowana za pomocą portu USB. Warto w tym miejscu dodać, że w razie awarii prądu wyłączone zostaną także kamery monitorujące teren wokół posesji oraz wnętrze domu. 

W trosce o osoby z niepełnosprawnościami 

Domowa opieka nad osobą z niepełnosprawnościami jest ogromnym wyzwaniem. Szczególnie wówczas, gdy osoba ta potrzebuje wsparcia urządzeń medycznych, np. respiratora czy ssaka. Wówczas nawet krótkotrwała przerwa w dostawie prądu może nieść za sobą ryzyko zagrożenia życia. Dlatego agregat prądotwórczy jest niezbędnym elementem wyposażenia zaplecza medycznego dla opiekuna osoby z niepełnosprawnościami.

Gdzie w takiej sytuacji kupić agregat? W przeciwieństwie do aparatury medycznej, agregat prądotwórczy można kupić np. na: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/agregaty. Nie jest to bowiem urządzenie medyczne, a jedynie generujące prąd, dlatego można je nabyć w zwykłym markecie.

Jest to inwestycja, która zapewni spokojny sen zarówno osobie z niepełnosprawnościami, jak i jej opiekunom. Generator zapewni bowiem ciągłość działania niezbędnych urządzeń do czasu usunięcia awarii lub wezwania służb ratunkowych. Warto pamiętać, że w nagłych wypadkach przyjazd pogotowia może się opóźnić, co będzie mieć opłakane skutki dla stanu osoby podłączonej do specjalistycznej aparatury.  

Dla osób pracujących z domu 

Teoretycznie na czas awarii prądu pracownik ma prawo udać się do biura. Czy jednak zawsze jest to komfortowe rozwiązanie? To zależy od organizacji dnia danej osoby oraz odległości od miejsca pracy i sposobu dojazdu. Może bowiem okazać się, że wykonanie tzw. zadania na cito nie będzie możliwe, a to z kolei przełoży się np. na wysokość premii.

Co więcej, nie zawsze wyjazd do biura uda się w ogóle zorganizować, np. w sytuacji gdy dojazd zajmie około 2h, a pracownik nie zdąży wrócić na czas i odebrać dziecka z przedszkola. Dlatego również osoby pracujące zdalnie docenią urządzenie, jakim jest agregat prądotwórczy. Wówczas wystarczy tylko uruchomić urządzenie i można spokojnie realizować swoje obowiązki służbowe. Nie ma też konieczności korzystania z urlopu na żądanie. 

Artykuł sponsorowany