Poradnik Pracownika

Wybierz kredyt konsolidacyjny online

Polacy zadłużają się bardzo odważnie. Różnego rodzaju pożyczki, kredyty, zakupy na raty, linie debetowe to rzeczywistość w polskich domach. Wiele osób nie potrafi sobie poradzić z szeregiem zobowiązań i to właśnie ci klienci najchętniej sięgają po kredyt konsolidacyjny. To rodzaj finansowania, który pozwala zamiast kilku rat spłacać jedną. Niższa jest wówczas  rzeczywista roczna stopa oprocentowania, choć zazwyczaj wydłuża się czas, jakie będziemy mieć na wywiązanie się ze zobowiązań. Zalet kredytu konsolidacyjnego jest bardzo dużo, a banki kuszą atrakcyjnymi warunkami oraz ofertami dostosowanymi do potrzeb i możliwości klientów.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z zasady kredyt konsolidacyjny online pozwala połączyć wszystkie zobowiązania zaciągnięte w bankach i w innych instytucjach finansowych w jedno. Dzięki temu jest to bardzo elastyczny produkt, który pozwala klientom na lepsze zarządzanie budżetem. Najlepiej najtańszy kredyt konsolidacyjny znaleźć, korzystając z licznych dostępnych w internecie rankingów i porównywarek. Wówczas możemy sprawdzić, jaka opcja się najbardziej opłaca, choć w tym wypadku zawsze oferta jest ustalana indywidualnie. Co istotne, kredytem konsolidacyjnym można spłacić wszystkie swoje finansowe zobowiązania lub tylko ich część w zależności od potrzeb i możliwości klienta.

Zasady udzielania kredytu konsolidacyjnego

 Banki poprzez kredyty konsolidacyjne dokonują spłaty wskazanych przez klienta zobowiązań finansowych. Tym samym pozostaje tylko jedna rata, którą należy regularnie regulować. Takie rozwiązanie porządkuje wydatki, sprawia, że nie ma się różnych kwot, w różnych terminach i miejscach do zapłacenia, więc łatwiej można zapanować nad budżetem. Warto również pamiętać, że pożyczka konsolidacyjna nie jest przekazywana klientowi, ale to bank sam dokonuje spłaty takich zobowiązań jak na przykład kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny lub ich różnorodne warianty. Jednak przypadku kredytu konsolidacyjnego można również wystąpić o dodatkowe środki, które pozwalają uzyskać pieniądze bez konieczności starania się o kolejną pożyczkę. Można ją przeznaczyć na dowolny cel. Choć oczywiście trzeba brać pod uwagę, że kolejne zobowiązanie będzie generować wyższą ratę lub też znaczne wydłużenie okresu kredytowania, a tym samym na zwiększenie całkowitego kosztu.

Znajdź najtańszy kredyt konsolidacyjny dla siebie

Konsolidacja kredytów jest atrakcyjną opcją, ale trzeba brać pod uwagę takie parametry jak oprocentowanie, prowizja i RRSO. Bank też sprawdzi naszą zdolność kredytową oraz wiarygodność. Produkty konsolidacyjne podlegają tym samym zasadom co kredyty gotówkowe, choć nieco inny jest mechanizm działania. Zawsze przy porównywaniu różnych ofert trzeba wziąć pod uwagę i kwotę, o jaką będziemy się starać, i maksymalny czas spłaty. Te zawsze będą zależne i od zdolności kredytowej, i potrzeb, ale należy się spodziewać, że bank rozłoży zobowiązania na dłuższy okres, więc każda rata będzie niższa niż suma zobowiązań. Niemniej wzrośnie wówczas całkowita kwota kredytu konsolidacyjnego. Warto pamiętać, że obecnie można sięgnąć po dodatkowe środki nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Popularne są pożyczki gotówkowe czy kredyty konsolidacyjne online, choć oczywiście nie zwalnia do klientów z konieczności zapoznania się z umową oraz tabelami opłat, które na przykład określają rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, prowizje, dodatkowe opłaty i zawierają szereg innych istotnych z punktu widzenia kredytobiorcy informacji, które wpływają na całkowity koszt kredytu.

Artykuł zewnętrzny, tekst partnera