Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Zakłady bukmacherskie - na jakie stanowiska rekrutują?

Praca w branży bukmacherskiej to niewątpliwie bardzo fajna sprawa dla wielu osób, dla których jest to hobby. Aktualnie tego typu firmy poszukują dużej liczby osób o określonym profilu i umiejętnościach, które są przydatne w tej pracy. Oczywiście stanowisk jest bardzo dużo, każde z nich odpowiada za coś innego i nie w każdym przypadku wiąże się to z tematem sportu. Jakie są najczęściej spotykane stanowiska w branży bukmacherskiej, gdzie firmy poszukują dodatkowych rąk do pracy?

Trader, czyli spec od kursów

Ta praca jest niemal wymarzona dla ludzi w zakładach bukmacherskich, aczkolwiek tutaj nie ma zbyt dużego zapotrzebowania. Oczywiście to jedno z najważniejszych stanowisk, gdyż trader, a więc człowiek od ustalania kursów na dane wydarzenia sportowe to praca bardzo odpowiedzialna, chociaż aktualnie w większości przypadków ma on za zadanie weryfikację liczb dostarczonych przez system bądź ich niewielką korektę, więc ich praca nie polega na wyliczaniu kursów dla każdego spotkania, bowiem jest ich tak dużo, że w każdej firmie musiałoby być po kilkunastu takich specjalistów, a na to raczej nikt sobie nie pozwoli. Mówi się, że ci, którym najlepiej idzie w obstawianiu, są chętnie do takich prac przyjmowani, ale czy jest w tym wiele prawdy, nie wiadomo. W tej pracy bardzo ważna jest umiejętność reagowania pod presją czasu, bardzo często jest to praca wieczorem, nawet w nocy lub w weekendy. Dobra analiza statystyczna i rachunek prawdopodobieństwa również jest tu potrzebny.

Firma nie może stracić

Są również tacy, którzy mają za zadanie wyłapywać oszustów, a więc osoby, które preferują surebety, gdzie wygrywa się tak naprawdę bez względu na wynik. Mogą w takiej sytuacji nałożyć na nich karę w postaci limitów stawek bądź zawieszenia konta.

Spec od reklamy

Przeglądając portale społecznościowe nietrudno natknąć się na reklamę firm bukmacherskich, które oferują swoim nowym klientom różnego rodzaju bonusy bądź przypominają o ważnym wydarzeniu sportowym. Jest to oczywiście praca online i zapotrzebowanie na takich ludzi jest dosyć spore, gdyż zarówno copywriterzy, specjaliści od social mediów, SEO czy innych branż są bardzo potrzebni, aby na wszelkie sposoby przyciągnąć do siebie nowych graczy.

Biuro obsługi klienta

Wydaje się, że pracą, która jest proponowana najczęściej osobom poszukującym pracy w branży bukmacherskiej jest konsultant w biurze obsługi klienta. Ten ma za zadanie odpowiedzieć na pytania gracza zarówno poprzez czat, mail czy też formularz kontaktowy. Są strony, gdzie serwis aktywny jest przez 24 godziny, również w święta, a osób zgłaszających się z problemami jest całkiem sporo. Oczywiście można tu pracować na zmiany, a więc również nocą. Istotna jest podstawowa wiedza obsługi komputera i tyczy się to zarówno pracy online, ale i w punkcie stacjonarnym, gdzie również poszukiwani są ludzie do obsługi klienta. Różni się to jednak tym, że taka osoba ma za zadanie wgrać do komputera zdarzenia, które mają znaleźć się na kuponie i później ewentualnie wypłacić wygraną.

Sprawdź najnowsze wiadomości sportowe na stronie Betfan. Obstawisz tam również najciekawsze wydarzenia sportowe.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Artykuł sponsorowany