Ogłoszenie ID 2631

Monter sieci teleinformatycznych (archiwalne)

Briefcase NETFLIP FILIP GRELEWICZ

Location Trójmiasto

Hourglass Pełny etat, Staż

Contract Umowa zlecenie

Opis stanowiska

• wykonywanie, konserwowanie, remontowanie i naprawianie telekomunikacyjnych linii kablowych

• budowanie kanalizacji teletechnicznej, rurociągów kablowych, wyznaczanie tras przewodów, przebijanie otworów;

• mocowanie przewodów i osprzętu telekomunikacyjnego, montowanie złączy kablowych oraz elementów zakończeń kabli i przełącznic;

• wykonywanie instalacji telekomunikacyjnych i teleinformatycznych wewnętrznych;

• instalowanie, programowanie i konfigurowanie urządzeń i elementów aktywnych sieci telekomunikacyjnych, tj. aparatów, centralek abonenckich, modemów, terminali sieciowych i radiowych;

• testowania urządzeń sieci telekomunikacyjnych;
• wykonywanie przeglądów (odbiorczych, kontrolnych i okresowych)

sieci

i urządzeń telekomunikacyjnych;
• lokalizowanie uszkodzeń w sieci kablowej, naprawianie i

wymienianie uszkodzonych elementów i podzespołów; • demontowanie nieczynnych linii lub urządzeń

telekomunikacyjnych;
• posługiwanie się ręcznymi narzędziami mechanicznymi

i elektromechanicznymi (np.: śrubokręty, lutownice, wkrętarki, wiertarki itp.), przyrządami monterskimi, sprzętem specjalistycznym (np. analizatory, testery, reflektometry, spawarki) oraz specjalistyczną aparaturą pomiarową (np. mierniki wielkości elektrycznych i optoelektronicznych);

• przeprowadzanie konserwacji obsługiwanego sprzętu i urządzeń oraz współpracowanie z serwisantami w tym zakresie;

• posługiwanie się dokumentacją projektową i eksploatacyjną w celu przygotowania materiałów i narzędzi, doboru trasy linii kablowej oraz właściwych rozwiązań technologicznych;

• posługiwanie się oprogramowaniem komputerowym wspierającym wykonywanie zadań zawodowych;

• przestrzeganie zasad etyki, ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowanie przepisów prawa dotyczących ochrony

Wymagania

Wykształcenie min. średnie – preferowane kierunki techniczne: telekomunikacja, elektronika, elektryka.
Umiejętność obsługi podstawowych narzędzi oraz elektronarzędzi.
Prawo jazdy kat. B.
Brak przeciwskazań do pracy na wysokościach powyżej 3 metrów.
Umiejętność pracy samodzielnej i w zespole.
Wysoka kultura osobista.
Dyspozycyjność.
Komunikatywność.
Mile widziane:
Zaangażowanie w wykonywaną pracę.
Umiejętność czytania dokumentacji technicznej.
Doświadczenie w zakresie spawania światłowodów oraz pomiarów OTDR.
Doświadczenie w branży telekomunikacyjnej.
Chęci do przyswajania wiedzy.

Oferta pracy

Pracę w stabilnej firmie
Stabilne zatrudnienie oparte o umowę lub B2B (do przedyskutowania podczas rozmowy).
Możliwość szkoleń.
Możliwość doskonalenia zawodowego.
Komplet narzędzi do wykonywania pracy.
Dostęp do nowoczesnych technologii światłowodowych.