Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Program do kadr i płac - kiedy jest potrzebny?

Osoby zajmujące się kwestią kadr i płac pracują praktycznie w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Ich zadanie jest kluczowe dla poprawnej i płynnej pracy przedsiębiorstwa. W codziennej pracy muszą mierzyć się nie tylko z problemami obecnych i pozyskiwaniem nowych pracowników, ale też często zmieniającymi się kwestiami prawa pracy i ubezpieczeń. Warto ułatwić im te zadania poprzez program do kadr i płac.

Dlaczego firma powinna mieć program do kadr i płac?

Wbrew pozorom dobre oprogramowanie przyda się zarówno w większych, jak i mikro przedsiębiorstwach. Nawet podmioty zatrudniające niewielu pracowników docenią sprawność, którą zyska dział lub osoba zajmująca się HR z pomocą takiego systemu. Obszar kadrowy to sfera, w której częste zmiany są na porządku dziennym. Osoby, które każdego dnia zajmują się kwestiami związanymi z zatrudnianiem pracowników, muszą na bieżąco śledzić wszelkie nowinki i zmiany w prawie. Aktualny program do kadr i płac ułatwi im nie tylko zarządzanie codziennymi obowiązkami, ale będzie też wsparciem w zakresie nowych regulacji.

Jakie funkcje powinien mieć dobry program do kadr i płac?

System, w ramach którego pracują specjaliści do spraw HR powinien przede wszystkim być intuicyjny i stosunkowo kompleksowy. Program do kadr i płac powinien usprawnić pracę, nie zwiększając jednocześnie zakresu zbędnych formalności. Poza tym tego typu oprogramowanie może oferować:

  • generowanie różnego rodzaju dokumentów związanych z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy

  • porządkowanie dokumentów kadrowych (zgodnie z przepisami)

  • generowanie list płac online

  • wysyłkę e-deklaracji

  • wyliczanie zobowiązań podatkowych i ubezpieczeniowych

Dobrze, gdy program do kadr i płac taki jak wFirma.pl oferuje również wsparcie dla użytkowników. To oznacza, że mogą oni w każdej chwili zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy pomogą w kwestiach związanych z korzystaniem z systemu.