Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Biznesowy dress code dla niego - zegarek Doxa idealnym uzupełnieniem stylizacji

Luksusowy zegarek może powiedzieć więcej o mężczyźnie, niż nam się wydaje. Stanowi on eleganckie dopełnienie stroju, a także jest swoistym wyznacznikiem stylu oraz statusu społecznego jego właściciela. Najbardziej prestiżowymi czasomierzami są oczywiście te pochodzące ze Szwajcarii.

Na co zwrócić uwagę wybierając luksusowy zegarek męski?

Rozmiar nadgarstka, jak i zegarka ma duże znaczenie. Upewnij się, że wybierasz czasomierz, którego szerokość koperty będzie proporcjonalna do Twojej ręki. Ogólnie rzecz biorąc, cieńsze modele najlepiej łączyć z bardziej formalnymi garniturami i smokingami, ponieważ muszą dobrze chować się pod mankietami koszuli. Większe i masywne zegarki powinny być zarezerwowane na okazje, gdy masz podwinięte rękawy.

Luksusowy zegarek powinien pomóc Ci podkreślić ubiór i styl, dlatego ważne jest dopasowanie kolorystyczne wszystkich elementów stroju. Jakiego koloru jest twój pasek i buty? Postaw na model z paskiem/tarczą w tym samym (lub podobnym) kolorze, a Twój strój zawsze będzie dobrze skomponowany. Oczywiście możesz również wybrać kolory dopełniające. Granatowo-brązowa skóra to klasyczne połączenie. Zdecyduj się na metale tego samego koloru, aby uzyskać większą płynność, a jeśli chcesz pójść o krok dalej, spróbuj dopasować kolory spinek do mankietów również do zegarka. 

Szwajcarski prestiż zegarków Doxa

Szwajcaria jest niewątpliwie najlepszym kierunkiem poszukiwań luksusowego zegarka męskiego. Kraj ten od wieków stanowi centrum światowego zegarmistrzostwa, Model z napisem na tarczy “Swiss Made” stanowi gwarant świetnego wzornictwa, najwyższej jakości działania oraz prestiżowego pochodzenia. Przykładem takich czasomierzy są luksusowe zegarki Doxa. Należąc do czołówki szwajcarskich brandów, będą idealnym dodatkiem dla wszystkich mężczyzn, chcących nienagannie się prezentować w ciągu dnia. Balansujące pomiędzy tradycyjnym wzornictwem a nowoczesnym designem modele odnajdą się we wszystkich formalnych i pół formalnych sytuacjach. Tym samym spośród wielu dostępnych kolekcji, z łatwością wybierzemy zegarek z jednej strony odpowiadający obowiązującemu dress code, a z drugiej wpisującego się w nasze indywidualne gusta. 

Elegancki zegarek do garnituru od marki Doxa

Nie nosimy już zegarków tylko po to, aby określić czas, ale by pokazać swój styl. Połącz czasomierz z garniturem, a będziesz niezaprzeczalnie najlepiej ubranym mężczyzną w pokoju. W takim przypadku ogólna zasada polega na tym, że im bardziej formalne wydarzenie, tym prostszy powinien być wygląd czasomierza. Klasyczne zegarki Doxa z okrągłymi kopertami i minimalistycznymi cyferblatami będą świetnie nadawać się w bardziej formalnych ustawieniach biznesowych oraz eleganckich imprezach przy kolacji.  Minimalistyczne oznaczenia godzinowe wraz ze stylizowanymi wskazówkami, umożliwią wygodne odczytywanie godziny. W zegarkach do garnituru  najlepiej sprawdzi się prosta kolorystyka typu — czerń, biel, szarość i granat. Skórzane paski będą podbijać elegancki styl czasomierzy, świetnie współgrają jednocześnie z samym materiałem marynarki.

Zegarek Doxa w stylu smart casual

Smart casual to dress code, który zazwyczaj składa się z dobrze dopasowanych, schludnych elementów o nieco mniej formalnym wyglądzie. A zatem im bardziej Twój strój jest luźniejszy, tym bardziej możesz poszerzyć różnorodność stylów zegarków, które nosisz. W tym przypadku paski mogą przybrać więcej kolorów, a tarcze zawierać dodatkowe funkcje. W kolekcji Doxa do wyboru będziemy mieć wiele egzemplarzy łączący szykowny styl z miejskim dynamizmem. Inspirowane nurkowymi zegarkami egzemplarze, wyposażone są w chronografy. Widniejące na cyferblatach trzy subtarcze stanowią ciekawy wizualnie oraz praktyczny dodatek — przydadzą się one w trakcie mierzenia czasu podczas wystąpień publicznych, a nawet gotowania. Niezastąpioną funkcją będzie oczywiście datownik, przypominający nam o ważnych datach i umówionych spotkaniach.

Artykuł sponsorowany, tekst zewnętrzny