Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Czy można położyć materac na narożniku?

Czy narożniki mogą stanowić zastępstwo dla łóżka? Czy można zapewnić sobie zdrowy, spokojny sen, któremu nie towarzyszy ból pleców? Jest to możliwe, nawet jeśli nie dysponujesz dużym wygodnym materacem i łożem sypialnianym. Decydując się na mebel wypoczynkowy z funkcją spania zapewnisz sobie komfort snu na równie wysokim poziomie. Jak? Decydując się na dobry materac nawierzchniowy. Nie bez znaczenia jest też to, jaki będzie system rozkładania narożnika, a także twardość materaca oraz sposób jego wykonania. Podpowiadamy, jakie materace nawierzchniowe sprawdzają się najlepiej!

Komfortowy sen na narożniku - czy to jest możliwe?

Dzisiaj producenci coraz chętniej projektują narożniki z funkcją spania (https://www.meblobranie.pl/narozniki-z-funkcja-spania), a klienci ochoczo takie meble kupują. To zrozumiałe, bo zyskujesz od razu mebel 2w1 - łóżko w nocy i siedzisko w dzień. Jednak o ile podczas siedzenia masz dobre podparcie dla kręgosłupa i karku, o tyle po rozłożeniu i uzyskaniu nawet dużej powierzchni spania może pojawić się problem. Oczywiście istnieją modele zapewniające wysoki komfort - z pewnością znajdziemy takie w ofercie firmy Meblobranie.

Niewygodna kanapa to przede wszystkim wina nierównego materaca, który jest zbyt twardy, wypełnienia, które tworzy zwykła pianka tapicerska podatna na odkształcenia oraz szczeliny tworzącej się między siedziskiem a oparciem. Czy jest na to rozwiązanie? Warto rozważyć cienki materac nawierzchniowy wykonany z pianki wysokoelastycznej.

Materac nawierzchniowy - co to jest?

Materac nawierzchniowy, inaczej topper najczęściej powstaje z pianki memory i lateksu syntetycznego. Czasem jedną z warstw wypełniających jest też mata kokosowa chroniąca przed rozwojem bakterii. Hipoalergiczne materace nawierzchniowe są dość cienkie. Najlepsze są modele o grubości od 4 do 10 cm.

Z czego powstają materace nawierzchniowe?

Myślisz o zakupie materaca nawierzchniowego? Powinieneś dopasować go do swoich potrzeb. Zastanów się, jaka powinna być twardość materaca, jego wielkość oraz wypełnienie. Do wyboru masz cztery główne rodzaje materaców nawierzchniowych:

  • materac, który wypełnia pianka termoelastyczna - pianka memory zapamiętuje ułożenie ciała i dopasowuje się do Twojej sylwetki pod wpływem ciepła, jakie wydzielasz. Zapewniają komfort w trakcie snu i są dobre dla osób wstających z bólem pleców,

  • materac, który wypełnia pianka wysokoelastyczna - ma niską masę własną, dlatego łatwo składa się do niewielkich rozmiarów i można go przechować w pojemniku na pościel (po rozłożeniu błyskawicznie powraca do swojego pierwotnego kształtu). Materiał jest przewiewny, materace świetnie sprawdzą się na wszystkich wersalkach,

  • materac z pianki LXI - bardzo elastyczny, szybko odzyskuje pierwotny kształt po złożeniu. Sprawdza się na rozkładanych wersalkach, poprawia właściwości snu, jest na tyle miękki, że niweluje bóle i uczucie drętwienia kończyn,

  • materace nawierzchniowe lateksowe - popularne materace, które wypełnia lateks syntetyczny lub naturalny, czasem z wypełnieniem z naturalnego mleczka kauczukowego. Ten rodzaj materaca jest niezwykle miękki, lekki, sprawia wrażenie otulenia w czasie snu. Ma bardzo dobre właściwości hipoalergiczne i wentylacyjne.

 

Jakie zalety mają materace nawierzchniowe?

  • pianka termoelastyczna zastosowana do produkcji materaca nawierzchniowego idealnie dopasowuje się do całego ciała,

  • materace nawierzchniowe doskonale wyrównują powierzchnię spania,

  • topper wykonany z pianki wysokoelastycznej szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu,

  • materac nawierzchniowy to także pokrowiec - chroni kanapę przed zabrudzeniami i przetarciem,

  • materac nawierzchniowy jest łatwy w utrzymaniu w czystości,

  • rozmiar materaca nawierzchniowego z łatwością dopasujesz do powierzchni spania (rozmiary od 90x200 cm do 200x200 cm).

Chcesz poprawić komfort snu na narożniku? Wybierając materac nawierzchniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz rozmiaru łóżka, wpłyniesz na jakość swojego snu, prawidłowe ułożenie ciała oraz samopoczucie. Taki zestaw - kanapa + nowy materac nawierzchniowy - ma szansę z powodzeniem zastąpić Ci pełnowymiarowe łóżko sypialniane.

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny