Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Nadchodzi 2. edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES

Poznań, 21.10.2020

Nadchodzi 2. edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES

Już za miesiąc, 19 listopada, odbędzie się druga edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES. W tym roku na uczestników wydarzenia organizowanego przez Miasto Poznań wspierane przez wielkopolskich liderów sektora IT, czekać będą prelekcje ponad 40 specjalistów, podzielone na 4 ścieżki tematyczne. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na: pozitive.tech

POZITIVE TECHNOLOGIES to jednodniowe wydarzenie przyciągające specjalistów i firmy z sektora IT. Jego celem jest integracja lokalnych środowisk skupionych wokół nowych technologii i promocja Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie Polski. W tym roku wydarzenie odbędzie się w całości online. Każdy uczestnik otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na Scenie Głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach prowadzonych w ramach 4 ścieżek tematycznych.

- Nowa rzeczywistość stworzyła przed nami szansę zwiększenia zasięgu POZITIVE TECHNOLOGIES. Rok temu kilkaset osób uczestniczyło w 1. edycji konferencji, zorganizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku spotkamy się w sieci, dzięki czemu mogą do nas dołączyć specjaliści nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy. To unikalna szansa na prezentację możliwości rozwoju zawodowego w sektorze IT w naszym regionie oraz zainteresowanie nim wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów, poszukiwanych przez firmy technologiczne – mówi Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.

W tym roku, w celu podkreślenia miejsca powstania idei konferencji, każdej z 4 ścieżek tematycznych nadano tytuł inspirowany nazwami poznańskich dzielnic. W sekcji Security – „GrunSec” – omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa sieci, danych i aplikacji. To okazja, by poznać najnowsze narzędzia i sposoby ochrony przed wirtualnymi zagrożeniami. W ramach ścieżki dedykowanej obszarowi Full Stack – „Jeżyce++” – uczestnicy poznają najnowsze trendy w Java i Java Script i praktyczne wskazówki dotyczące pracy z bibliotekami i wzorcami projektowymi. Ścieżka „PiątkOps”, adresowana jest do inżynierów DevOps, natomiast w sekcji WilData omówione zostaną najnowsze trendy i rozwiązania w obszarach Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence.

Poznań stawia na technologie

Nie bez przyczyny Miasto Poznań inwestuje w integrację i rozwój specjalistów IT. W stolicy Wielkopolski pracuje około 22 400 programistów, a 6 100 osób studiuje na poznańskich uczelniach kierunki związane z IT. O atrakcyjności Poznania świadczą wysokie miejsca w prestiżowych rankingach. Miasto zajęło 2. miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych dla biznesu polskich miast przygotowanym przez magazyn „Forbes”, 8. miejsce w kategorii „Growth Clusters” w europejskim rankingu miast technologicznych „EMEA Tech Cities” opublikowanym przez CBRE oraz 3. Miejsce w rankingu najbardziej przyjaznych biznesowi miast średniej wielkości w Europie, opracowanym przez magazyn fDi (Financial Times Group).

Głównym organizatorem POZITIVE TECHNOLOGIES 2020 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów. Partnerami konferencji, aktywnie uczestniczącymi w organizacji wydarzenia, są firmy sektora IT, działające w Poznaniu: Capgemini, Egnyte, GSK, Sonalake, Sollers Consulting.