Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Mała księgowość online a trudności początkujących przedsiębiorców

Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na rozwiązanie, jakim jest mała księgowość online. Innymi słowy, chodzi o uproszczony sposób prowadzenia księgowości, za pośrednictwem specjalnie przystosowanego do tego systemu internetowego. Czy mogą oni napotkać problemy podczas samodzielnego rozliczania się? Jak sobie z nimi radzą?

Mała księgowość online – łatwe czy trudne prowadzenie księgowości?

Prowadzenie księgowości w oparciu o KPiR, czyli księgę przychodów i rozchodów to rozwiązanie, na które decyduje się wielu początkujących przedsiębiorców. Często wykorzystują oni do tego celu narzędzia internetowe. Mała księgowość online to jeden z najprostszych sposobów rozliczanie swojej firmy. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Mała księgowość online – jak najlepiej ją prowadzić?

Dużym ułatwieniem w prowadzeniu małej księgowości online są kompleksowe systemy internetowe. Ważne, aby interfejs takiego programu był przejrzysty i czytelny dla użytkownika. Innymi ważnymi cechami dobrego programu do samodzielnego rozliczania się są również:

  • gwarancja bezpieczeństwa przechowywanych danych,

  • mobilny dostęp do danych,

  • responsywność systemu,

  • częste aktualizacje związane ze zmianami prawnymi,

  • integralność systemu z systemami ZUS i Ministerstwa Finansów.

Samodzielna mała księgowość online – jak poradzić sobie w razie trudności?

Czasem jednak może się zdarzyć, że przedsiębiorca stosujący małą księgowość online, będzie miał wątpliwości związane z rozliczaniem firmy. To normalne. Wówczas z pomocą przychodzi wsparcie ekspertów. Oferuje je m.in. system księgowości online wFirma.pl. Dzięki takiej opcji użytkownik może zadać pytanie ekspertom w dziedzinie księgowości, prawa i kadr. Ci wyjaśnią mu nurtujące go kwestie i pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie.