Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

4Developers największym Festiwalem IT w Polsce!

2300 programistów, biegłych w różnych językach programowania, spotkało się w Warszawie, by wymieniać doświadczenia i wspólnie zgłębiać wiedzę z różnorodnych dziedzin. 4Developers 2019 było rekordową edycją Festiwalu!

Rekordowa liczba uczestników Festiwalu to pierwszy, rzucający się w oczy, element sukcesu tegorocznej edycji 4Developers. Jednak to nie wszystko! Swobodna, przyjazna atmosfera oraz wyjątkowy klimat wydarzenia przyniósł organizatorom niezwykle pozytywny feedback. To, za co programiści cenią Festiwal 4Developers, to możliwość spotkania ciekawych ludzi z branży, otwartych na dyskusje i współpracę przy nowych projektach.

 

Co sprawiło, że aż 2300 programistów zdecydowało się na 4Developers?

W tym roku na ogólnopolskiej edycji Festiwalu poziom prezentacji był niezwykle wysoki. Na 14 różnorodnych ścieżkach merytoryczne wykłady przeprowadziło aż 122 prelegentów. Dodatkowo odbyły się dwie tury warsztatów. Popularność 4Developers rośnie między innymi dzięki trafnemu wyborowi ścieżek tematycznych, które odpowiadają aktualnym trendom w IT oraz dzięki doświadczonym ekspertom, którzy pojawiają się na warszawskiej scenie.

 

Agenda budowana przez doświadczonych ekspertów

Świetna agenda jest zasługą współpracy z najbardziej cenionymi specjalistami i doświadczonymi prelegentami z całej Polski. Ponad 70% wykładów otrzymało bardzo wysokie oceny - rywalizacja między prelegentami sięgnęła w tym roku zenitu! Najbardziej oblegane były ścieżki: Bottega IT Minds, Architektury Aplikacji, .NET, Bottega Frontend i JavaScript.

Na podstawie udzielonych w ankietach ocen, organizatorzy wyłonili po jednym prelegencie z każdej ścieżki, którego wykład zyskał szczególne uznanie uczestników:

.NET: Konrad Kokosa, „Oswój swój Garbage Collector – praktyka”

Ścieżki Architektury Aplikacji: Radosław Maziarka, „Mikroserwisy - technologiczne piekło” i Piotr Przybył „Cztery choroby”

Bottega Frontend: Adam Bar, „A co TY zrobisz bez frameworka? Front-end na nowo z lit-html”

Bottega IT Minds: Sławek Sobótka, „Event Storming - jak skracać dystans pomiędzy IT a biznesem”

C++: Nico Josuttis, „Move Semantics for Trvial Classes [ENG]”

Cloud Computing: Damian Mazurek, „Sztuczna inteligencja w chmurze - czyli jak zbudować skalowalny system oparty o AI i chmurę GCP”

Data Science: Paweł Łukaszuk, „Gdy zera i jedynki to za mało”

Java: Marcin Zajączkowski, „Spock vs JUnit 5 - Clash of the Titans”

Javascript: Maciej Myśliński, „The Missing Piece of Testing [ENG]”

Mobile: Krzysztof Wojewodzic, „Od pomysłu do milion pobrań - jak odnieść sukces w mobile?”

PHP: Dariusz Drobisz, „BDD - design your application decoupled from framework”

Python: Celin Boudier, „Basics of linguistics tools in Python [ENG]”

Soft Skills: Patrycja Czarnul, „Strengths finder – team binder”

 

Atrakcje, networking i nowe możliwości

Uczestnicy Festiwalu wielokrotnie podkreślają, że ich uwagę przyciąga atrakcyjna Strefa Chillout, w której mogą odwiedzić dziesiątki stoisk, dowiedzieć się więcej o prezentowanych firmach oraz projektach, nad którymi ich zespoły aktualnie pracują. Ponadto stoiska partnerskie podczas Festiwalu kuszą swoimi atrakcjami i licznymi konkursami, w których można wygrać ciekawe nagrody oraz odebrać niebanalne gadżety. Podczas tej edycji z Festiwalem 4Developers współpracowało aż 19 Partnerów Ścieżek i Wystawców oraz 101 Community & Media Partnerów!

 

Już wkrótce kameralne spotkania w polskich miastach!

W październiku i listopadzie tego roku odbędą się Satelity 4Developers 2019. Są to kameralne wydarzenia, tworzone z myślą o lokalnych społecznościach programistycznych. Agenda każdego ze spotkań powstaje w oparciu o unikalne potrzeby danego rynku, gwarantując solidną dawkę wiedzy w ciągu jednego dnia. Atmosfera i interdyscyplinarność pozostają – dodatkowo uczestnicy mają możliwość rozbudowania branżowej sieci kontaktów o osoby ze swojej okolicy. Więcej informacji na temat lokalnych wydarzeniach: https://4developers.org.pl