Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Targi Pracy Career EXPO już 5 kwietnia we Wrocławiu

Co łączy poszukiwanie pracy i stand-up?

To proste - targi pracy Career EXPO. Tylko tam już 5 kwietnia w Hali Stulecia we Wrocławiu można będzie nie tylko porozmawiać z rekruterami kilkudziesięciu firm z kraju i regionu o realnych możliwościach zatrudnienia, ale także nabrać trochę dystansu do kwestii, które na co dzień traktujemy bardzo poważnie. Jeśli więc z jakiegoś powodu zastanawiasz się nad zmianą pracy lub szukasz miejsca, w którym mógłbyś rozpocząć karierę, a przy okazji jesteś fanem polskiego stand-upu - wizyta na Career EXPO to opcja obowiązkowa.

Nie strzelaj w ciemno

Jest w czym wybierać. Udział w wiosennej edycji wydarzenia potwierdziło już niemal 70 firm z wiodących sektorów, w tym m. in. Infor, Nokia, Credit Suisse, Kaufland, AmRest czy Futuro Finance. Co jednak zrobić, aby maksymalnie wykorzystać szansę, którą daje nam udział w targach pracy Career EXPO i nie opuścić ich z poczuciem niedosytu? Wystarczy odpowiednio się do nich przygotować i nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę. Organizatorzy na bieżąco aktualizują na swojej stronie listę wystawców, a także ich profile, zawierające informacje o prowadzonej rekrutacji. Dzięki temu możesz dowiedzieć się na przykład, jakich kandydatów obecnie poszukują, a także, czy oferują programy praktyk i staży dla studentów. Warto również zajrzeć bezpośrednio na stronę interesującej nas firmy i zapoznać się z ofertami pracy, które publikuje. Często zdarza się bowiem tak, że przedsiębiorstwo z branży IT prowadzi akurat nabór na specjalistów do działu HR, a potentat finansowy do swojego oddziału we Wrocławiu zatrudnia jedynie programistów. Uzbrojony w taką wiedzę, unikniesz nieporozumień i zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie.

Zdobądź pracę szybciej

Wysyłanie setek aplikacji, oczekiwanie na telefon, a potem rozmowa w siedzibie firmy - proces poszukiwania pracy zazwyczaj bywa długi i bardzo stresujący. Career EXPO udowadnia, że wcale nie musi tak być, a z pomocą mają przyjść tzw. Szybkie Rekrutacje. Każdy zarejestrowany uczestnik może w prosty sposób zgłosić wybranemu pracodawcy swoją kandydaturę i umówić się z nim na rozmowę kwalifikacyjną już w dniu targów. Wystarczy stworzyć konto w serwisie, wypełnić wirtualne CV i sprawdzić, czy firma zadeklarowała udział w Szybkiej Rekrutacji. Jeśli tak się stało, przesyłasz jej swoją aplikację i czekasz na kontakt ze strony rekruterów, który zazwyczaj następuje w ciągu kilku dni. Po pozytywnym zweryfikowaniu CV, zostaniesz zaproszony do specjalnie wyznaczonej strefy na targach, gdzie w nieformalnej atmosferze odbędzie się rozmowa. Szanse na sukces są tym większe, że w tej edycji już blisko połowa firm umożliwia kandydatom taką błyskawiczną rekrutację. Wśród nich są takie firmy, jak Ceneo.pl, HP Inc., PPF Hasco-Lek, Volvo Polska czy UPS.

Korzystaj bez limitu

Warto wykorzystać te 8 godzin, by wzbogacić swoje doświadczenie zawodowe i zdobyć cenną wiedzę. Rejestracja na stronie i pobranie bezpłatnego biletu upoważnia każdego do wzięcia udziału w 40 darmowych szkoleniach o bardzo różnorodnej tematyce - od zagadnień dotyczących rozwoju naturalnych predyspozycji i kompetencji miękkich, po bardziej specjalistyczne zagadnienia, jak pomiar interfejsu radiowego czy wpływ biologii molekularnej na nasze życie.

Na szczególną uwagę zasługuje również Strefa Rozwoju, którą w tej edycji swoim patronatem objęli specjaliści z InfoPraca.pl. Przez cały dzień targów możesz skonsultować u nich swoje dokumenty aplikacyjne, a także wykonać profesjonalne zdjęcie, które idealnie je uzupełni. Nowością w Strefie Rozwoju są w tej edycji mini sesje coachingowe.

Ciekawie zapowiada się również cykl prelekcji na scenie głównej targów, gdzie posłuchasz historii osób stojących na czele prężnie działających firm, dowiesz się, czym jest fioletowa wiewiórka w żargonie branży HR, a także przekonasz o korzyściach płynących z umiejętnego planowania kariery. Zupełnym zaskoczeniem jest z kolei… występ stand-up znanego polskiego komika, Wojtka Fiedorczuka, który przygotowuje na tę okazję coś specjalnego. Może być ciekawie.

Aby wziąć udział w targach pracy Career EXPO i skorzystać ze wszystkich oferowanych przez nie możliwości, wystarczy zarejestrować się na stronie i pobrać bezpłatny bilet.