Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Zapraszamy 25 października na Career EXPO we Wrocławiu

Jesteś studentem, świeżo upieczonym absolwentem, a może specjalistą z doświadczeniem, który szuka nowych wyzwań zawodowych? Kolejna edycja targów pracy Career EXPO, która odbędzie się 25 października we wrocławskiej Hali Stulecia, to szansa dla każdego na znalezienie pracy dopasowanej do jego potrzeb i kwalifikacji. Jak zwykle Career EXPO to także miejsce spotkań ze znanymi gośćmi, cenionymi specjalistami oraz nieocenione źródło wiedzy, z której można skorzystać, biorąc udział w darmowych szkoleniach i konsultacjach. Bezpłatny bilet na wydarzenie można pobrać rejestrując się za pośrednictwem strony rejestracyjnej.

Rynek pracy w województwie dolnośląskim wciąż pozostaje jednym z najprężniej rozwijających się i najatrakcyjniejszych w Polsce. Z roku na rok przybywa krajowych i zagranicznych inwestorów oraz miejsc pracy, a stopa bezrobocia w samym Wrocławiu pod koniec lipca wynosiła tylko 3,2%. Te optymistyczne fakty powinny cieszyć szczególnie pracowników, ponieważ taka sytuacja sprawia, że rynek staje się dużo bardziej otwarty na ich potrzeby, a jednocześnie roztacza przed nimi większe możliwości rozwoju zawodowego. W tegorocznej edycji targów pracy Career EXPO weźmie udział niemal 100 firm, które aktywnie poszukują pracowników w całym regionie. Najliczniejszą grupę stanowić będą firmy z sektora IT, finansów, automotive i sprzedażowego, a także przedsiębiorstwa działające w branży produkcyjnej, logistycznej, customer service i marketingowej. Szansę na znalezienie zatrudnienia mają nie tylko specjaliści, ale również osoby z niewielki doświadczeniem, a także studenci i absolwenci, na których czeka bogata oferta programów stażowych i praktyk.

Rekrutacja w trybie przyspieszonym

Pozytywne skutki wizyty na targach można odczuć jeszcze tego samego dnia. Jedną z największych korzyści uczestnictwa w targach jest bowiem możliwość wzięcia udziału w Szybkiej Rekrutacji i błyskawicznego zrekrutowania się na wymarzone stanowisko. Wystarczy, że po zalogowaniu się na swój profil na stronie Career EXPO, wybierzemy interesującą nas firmę i zgłosimy swoją kandydaturę. A jeśli po wstępnej weryfikacji zostanie ona zaakceptowana, umawiamy się z rekruterami na rozmowę kwalifikacyjną w specjalnie wydzielonej strefie na targach. Szybka Rekrutacja na Career EXPO ma formę klasycznej rozmowy kwalifikacyjnej, ale zdecydowanie skraca sam proces rekrutacji, ponieważ informację o jej wyniku kandydat otrzymuje niemal natychmiast. Jeśli więc szczęście nam dopisze, z Hali Stulecia możemy wyjść ze statusem pracownika jednej z firm.

Baza wiedzy i inspiracji

Targi pracy Career EXPO to nie tylko szansa na bezpośrednią rozmowę z rekruterami, ale także okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych i odnalezienia swojej inspiracji. Organizatorzy dbają o to, by każdy znalazł dla siebie coś interesującego w harmonogramie darmowych szkoleń i prelekcji, których w tym roku będzie wyjątkowo dużo. Za pośrednictwem strony zapisać się można na kilkadziesiąt szkoleń, poruszających zarówno tematy bardzo specjalistyczne, jak i rozwijające kompetencje miękkie. Jednocześnie z innymi wydarzeniami na scenie Career EXPO odbywać się będą prelekcję ze znanymi i cenionymi gośćmi. Do rozmowy zaproszono m.in. prezesów największych firm i założycieli startupów, którzy podzielą się ze słuchaczami doświadczeniem i opowiedzą o swojej drodze na szczyt, a także specjalistów z działów HR rekrutujących firm, od których dowiemy się, jak skutecznie aplikować. Na scenie gościć będą również ze swoimi autorskimi wystąpieniami bloger Jacek Kłosiński oraz aktor i trener biznesu Robert Moskwa.

Ponadto podczas trwania targów, będzie można skorzystać z darmowych konsultacji dokumentów aplikacyjnych. Eksperci z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi doradzą, jak spersonalizować swoje CV, a fotograf zrobi nam profesjonalne zdjęcie.

Wstęp na targi pracy Career EXPO i udział we wszystkich punktach programu jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://careerexpo.pl/rejestracja/wroclaw i pobrać swój bilet. Warto zrobić to wcześniej, ponieważ pierwsze 3000 pobranych biletów bierze udział w konkursie, w którym do wygrania sąsmartfony Samsung Galaxy, czytniki Kindle oraz Power Banki.

Targi pracy Career EXPO

25 października

Wrocław, Hala Stulecia

godz. 10:00-18:00