Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Czechy autem: wszystkie informacje dotyczące Twojej podróży

Nasz krótki przewodnik po Czechach pomoże Ci zorganizować i zaplanować podróż do jednego z najbardziej niesamowitych krajów Europy. Nasi sąsiedzi znani są z ciekawej historii, architektury i zabytków oraz oczywiście z gastronomii, w której nie może zabraknąć specjalnej wzmianki o lokalnych piwach. Chociaż wielu podróżnych przyjeżdża do tego kraju tylko po to, aby spędzić kilka dni w fascynującej Pradze, zapewniamy, że kraj jako całość jest naprawdę niesamowity i zaleca się przedłużenie pobytu.

czechy informacje

                                                                                                     źródło: Pixabay.com

Przepiękna Praga

Jedną z najważniejszych rzeczy przed rozpoczęciem planowania podróży jest zebranie informacji o miejscach, których nie możesz przegapić w kraju, aby określić, ile dni będziesz potrzebować na podróż i móc ułożyć spójną trasę dostosowaną do Twoich upodobań. Jeszcze przed wyjazdem warto zatroszczyć się o winiety online, aby nie tracić czasu na granicy.

Znana przez wielu jako Miasto 100 Wież, Praga jest jednym z najpiękniejszych i odwiedzanych miast na świecie, co czyni ją jednym z najpopularniejszych miejsc w Europie. Z fascynującym historycznym centrum, gdzie nie można pominąć takich miejsc jak Rynek Starego Miasta, gdzie znajduje się słynny zegar astronomiczny i ratusz, wspaniały Most Karola, artystyczna dzielnica Mala Strana, zamek czy dzielnica żydowska i wiele innych, Praga to miasto, w którym z pewnością zakochasz się zaraz po przyjeździe.

Centralny plac, Rynek Starego Miasta w Pradze, to tylko próbka magii, jaka kryje się w stolicy Czech. Wśród niektórych słynnych zabytków Pragi, jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Wieża Ratuszowa Starego Miasta, bardzo efektowna wieża, ale jeszcze bardziej zapadająca w pamięć dzięki zegarowi astronomicznemu, który zdobi jej fasadę. Jeśli zdecydujesz się wspiąć na wieżę, możesz podziwiać wspaniałe widoki na miasto.

Pomimo tego, że większość atrakcji znajduje się blisko siebie, zalecamy spędzenie minimum 3-4 dni na poznawaniu miasta, czasu, który pozwoli Ci to zrobić w sposób zrelaksowany, a także móc nawet wybrać się na wycieczkę po okolicy, do miejsc takich jak Karlowe Wary, obóz koncentracyjny Terezín lub Cesky Krumlov, między innymi.

Co jeszcze zobaczyć w Czechach?

Podróżując do Czech doświadczamy kontrastu naturalnych krajobrazów i dziedzictwa kulturowego, co zaskakuje każdego, kto zdecyduje się odwiedzić ten piękny kraj. Od pięknych ogrodów i kąpielisk termalnych Karlovy Ivary, po gotyckie zabytki Kutnej Hory kraj ten ma wiele do zaoferowania wszystkim, którzy go odwiedzają. 

Znane z tego, że jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk na świecie, Karlowe Wary są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju po Pradze. Oprócz zalet płynących z wód, z powodu których odwiedzały je takie postacie jak Beethoven, Zygmunt Freud czy Karol Marks, miasto to jest idealnym miejscem do spędzenia dnia na podziwianiu historycznego centrum, w którym wyróżniają się jego pastelowe budynki. fontanny rozsiane po wszystkich zakątkach oprócz Teatru Miejskiego, La Torre de Diana i kościoła Marii Magdaleny.

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Cesky Krumlov jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie i jak mogłoby być inaczej, jednym z miejsc, których nie można przegapić, niezależnie od tego, czy wybierasz się na trasę przez kraj, czy uciekasz na chwilę z Pragi. Dzięki uroczemu, historycznemu centrum, to miasto cofnie się w czasie, spacerując brukowanymi uliczkami otoczonymi renesansowymi budynkami z kolorowymi fasadami, wśród których wyróżnia się jego zamek, z którego roztacza się fantastyczny widok na miasto.

Artykuł sponsorowany