Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Jak stworzyć własną stronę WWW?

Czy wiesz, jak docierać do nowych klientów i zwiększać swoje wyniki sprzedażowe? Poprzez promocję firmy w sieci. Podstawą jest strona internetowa, która prezentuje ofertę 24/7. Jesteś przedsiębiorcą i nie masz jeszcze swojej firmowej witryny? Czas najwyższy to zmienić. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak założyć stronę internetową, która przyciągnie klientów. Dowiedz się, jakie są rozwiązania na rynku i komu warto powierzyć budowę strony WWW.

Jak stworzyć własną stronę WWW

Dlaczego warto mieć własną stronę internetową?

Prowadzisz własną firmę? W dzisiejszych czasach musisz zadbać o własną stronę WWW. Posiadanie firmowej witryny to już podstawa. Bez niej ciężko jest odnieść sukces na rynku. Strona internetowa pomaga zdobywać nowych klientów i zwiększać rozpoznawalność. Pamiętaj, że coraz więcej osób ma dostęp do Internetu i korzysta z niego, aby wyszukiwać produkty i usługi. Wykorzystaj tę szansę i daj się znaleźć swoim potencjalnym klientom. 

Strona WWW to wirtualna wizytówka firmy, dlatego powinna być atrakcyjna wizualnie i funkcjonalna w użytkowaniu. Dzięki temu zrobi na internautach dobre wrażenie i będzie budować pozytywny wizerunek firmy. Witryna jest też ważnym kanałem sprzedażowym, który jest dostępny dla klientów codziennie o każdej porze dnia i nocy. Dzięki więc dobrze zaprojektowanej witrynie:

 • przedstawiasz klientom swoją ofertę,
 • docierasz do klientów 24/7,
 • zdobywasz rozpoznawalność na rynku,
 • budujesz wizerunek firmy,
 • zdobywasz zaufanie odbiorców,
 • dbasz o relacje z klientami,
 • zyskujesz narzędzie do komunikacji z klientami, planowania działań marketingowych i analizy rynku.

Co warto wiedzieć przed założeniem witryny?

Zastanawiasz się, jak założyć swoją stronę? Do wyboru masz kilka różnych rozwiązań. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję, musisz na początku określić własne potrzeby, wymagania i biznesowe cele. Odpowiedz sobie więc na pytania:

 • Czy potrzebujesz prostej, czy bardziej zaawansowanej i profesjonalnej strony WWW?
 • Jakie funkcje ma spełniać Twoja strona?
 • Jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć?
 • Czy masz wiedzę i umiejętności techniczne oraz czas, aby samodzielnie obsługiwać swoją stronę?
 • Czy zależy Ci na rozwoju swojej firmy w przyszłości?

Pamiętaj, że jeśli jesteś laikiem i nie znasz się na projektowaniu ani budowie stron, możesz skorzystać z usług specjalistów. Wybierając kompleksową usługę, otrzymasz nie tylko stronę internetową, ale też wsparcie techniczne i pomoc przy obsłudze witryny. Warto też zwracać uwagę na to, czy firma umożliwia dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowym atutem jest duży wybór pakietów i dodatków, które można dobrać do swoich wymagań. 

[film - Jak dobrze zbudować stronę internetową?]

Co jest potrzebne do istnienia strony?

Aby Twoja strona WWW mogła w ogóle istnieć, potrzebujesz trzech podstawowych elementów, a są nimi:

 • projekt graficzny strony,
 • domena, 
 • hosting.

Projekt graficzny zależy od danej branży i grupy docelowej, do której kierowana jest firmowa oferta. Należy wybrać odpowiednią kolorystykę, która będzie spójna ze sprzedawanymi produktami czy usługami. Design witryny powinien podobać się klientom. Najlepiej projekt zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o to, by strona wyglądała estetycznie i nowocześnie.

Jeśli chodzi o domenę, to jest to unikalny adres strony internetowej. Nazwa domeny powinna być krótka, łatwa do wymówienia i zapamiętania. Powinna też oczywiście kojarzyć się z firmą i budować jej wizerunek w Internecie. Hosting natomiast to usługa, która polega na udostępnieniu miejsca na serwerze, na którym przechowywane są wszystkie elementy i pliki, z których składa się dana strona. Sprawny hosting to gwarancja bezawaryjnego działania strony. Dzięki niemu witryna działa szybko i sprawnie i jest dostępna dla klientów 24/7. 

Nie wiesz, jak wybrać dobry hosting i domenę? Skorzystaj z oferty specjalistów, którzy zapewnią Ci wszystko w pakiecie.

Jak założyć swoją stronę WWW?

Jak już wspomnieliśmy, jest kilka opcji, które pozwalają założyć własną witrynę. Wiele zależy od Twoich potrzeb i wymagań. Możesz spróbować stworzyć stronę samodzielnie w kreatorze stron. Rozwiązanie to ma jednak wiele istotnych wad. Kreatory stron są co prawda tanie i łatwe w obsłudze oraz pozwalają szybko stworzyć witrynę. Dają jednak ograniczone możliwości. Jeśli skorzystasz z kreatora, nie wdrożysz nowych funkcjonalności i nie rozbudujesz swojej strony. Nie będziesz mieć też gwarancji, że będzie ona działać bezawaryjnie. Ponadto Twoja strona będzie oparta o gotowy szablon, który mogą użyć też inni.

Inną możliwością są platformy oparte o CMS lub model Saas. Platformy CMS (Content Management System) mogą być trafioną opcją dla osób, które chcą mieć wpływ na stronę i modyfikować jej zawartość. Platformy SaaS zaś to wybór dla tych, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy potrzebnej do stworzenia strony. Oba rozwiązania wiążą się jednak z tym, że obsługą strony trzeba zająć się samodzielnie lub zlecić ją innym podwykonawcom, przez co ostateczny koszt się zwiększa. Trzeba dopłacić też za dodatkowe funkcje, a w przypadku CMS-ów również za domenę i hosting. 

 Jak stworzyć własną stronę WWW

Komu powierzyć budowę strony internetowej?

Zależy Ci na czasie, ale nie chcesz ograniczać się do gotowych, powtarzalnych szablonów dostępnych w kreatorach? Chcesz mieć wpływ na swoją stronę, ale potrzebujesz też wsparcia technicznego? Możesz mieć to wszystko w jednym. Skorzystaj z pomocy specjalistów WeNet, którzy nie tylko zaprojektują i zbudują Twoją stronę, ale też zajmą się jej bieżącą obsługą. Dzięki temu przez cały okres współpracy masz nielimitowaną liczbę zmian na stronie i możesz liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna, który potrafi rozwiązać każdy problem. 

Oferta WeNet to:

 • indywidualny projekt,
 • pełna obsługa i dedykowany opiekun strony,
 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • domena i hosting w pakiecie,
 • gwarancja utrzymania ciągłości działania strony,
 • szeroki wybór pakietów, możliwość skorzystania z dodatkowych modułów,
 • możliwość rozbudowy strony.

Strona stworzona przez specjalistów jest:

 • dopasowana do branży i potrzeb klienta,
 • nowoczesna i atrakcyjna,
 • szybka w działaniu,
 • responsywna – dostosowana do urządzeń mobilnych,
 • bezpieczna – ma certyfikat SSL,
 • zgodna z zasadami SEO.

Potrzebujesz nowoczesnej strony, która przyciągnie klientów? Chcesz zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe? Wejdź na WeNet.pl i sprawdź szczegóły oferty. Nawiąż współpracę ze specjalistami, którzy znają się na technologii, podążają za trendami i są ekspertami w swoich działaniach. Doradcy internetowi WeNet zrozumieją Twój biznes, pomogą Ci go rozwinąć, podzielą się z Tobą swoją wiedzą oraz zarekomendują i wdrożą najlepsze, nowoczesne rozwiązania dla Twojej firmy.

Artykuł sponsorowany