Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Kariera w bankowości na wyciągnięciu ręki 

Bank Pekao od 12 lat znajduje się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Świadczy o tym otrzymywany nieprzerwanie tytuł TOP Employer, który pokazuje zaangażowanie organizacji w tworzenie inspirującego  środowiska pracy, a także inne wyróżnienia jak np. Best Quality Employer 2021, Friendly Workplace czy HR Najwyższej Jakości 2022. Bankowość to sektor, który stwarza w dzisiejszych czasach różnorodne możliwości rozwoju, dlatego są świetnym miejscem startu i kontynuacji kariery zarówno dla młodych osób, jak również dla doświadczonych kandydatów.

Firmy wyróżniane w rankingach i konkursach na najlepszych pracodawców, wspierają rozwój zawodowy swoich pracowników, a jednocześnie działają transparentnie, bazując na przyjętym systemie wartości i jasnych zasadach współpracy. „Bank Pekao udowadnia, że hasło „Bądźmy razem najlepsi” to strategia rozumiana nie tylko jako bycie jednym z liderów na polskim rynku bankowym w jakości świadczonych usług, lecz także – a może przede wszystkim – jako standard codziennej pracy. Pekao to miejsce, w którym po prostu dobrze się pracuje!” - powiedziała Aleksandra Parkhotsik, Ekspert w obszarze komunikacji wewnętrznej i Employer Brandingu w Banku Pekao. 

Jeśli więc Twoim marzeniem jest pracować w renomowanej instytucji o ugruntowanej pozycji, dbającej o swoich pracowników, a przy okazji realizować się przy ciekawych projektach, to praca w Pekao pomoże te marzenia urzeczywistnić. Bez wątpienia w Banku Pekao  ciekawych wyzwań nie brakuje. Pracownicy mają unikalną szansę udziału w projektach, dotyczących obsługi i oferty dla klientów indywidualnych, ale i dużych firm, samorządów i instytucji finansowych – w tym również dotyczących kluczowych podmiotów naszej gospodarki. 

„Banki również - podążając z duchem czasu - przechodzą transformację związaną z rozwojem cyfryzacji swoich produktów i usług. Praca w bankowości to już więc nie tylko działania związane ze sprzedażą i obsługą klienta czy też kojarzoną często z bankiem analityką kredytową. Bardzo poszukiwani są również specjaliści z obszaru IT, którzy mogą realizować się  przy projektach na petabajtach danych i w procesach IT o niespotykanej skali, a co najważniejsze mogą mieć bezpośredni wpływ na zmianę oblicza IT w bankowości ” - dodaje Aleksandra Parkhotsik, Ekspert w obszarze komunikacji wewnętrznej i Employer Brandingu w Banku Pekao. Ambicją Pekao jest być szybko rozwijającym się, nowoczesnym i cyfrowym bankiem. Na bieżąco realizowane są projekty, których celem jest przebudowanie banku w jedną z najbardziej rozwiniętych omnikanałowo instytucji finansowych w Polsce. To w praktyce oznacza, dążenie do maksymalnego ułatwienia klientowi procesu zakupowego, czyli umożliwienie mu dokonywanie wyboru oferty stacjonarnie, jak i w Internecie, na tych samych warunkach. 

Specjaliści IT pracujący w banku na co dzień zmagają się z ciekawymi wyzwaniami z obszaru analityki danych, Big data czy pracą przy projektach z zakresu sztucznej inteligencji – krótko mówiąc, mają szerokie możliwości i perspektywy rozwoju w różnych obszarach technologicznych. Jednak cały czas Pekao ma apetyt na więcej. „W tym momencie do pracy poszukiwane są przede wszystkim osoby do analizy i projektowania rozwiązań: SQL, BPMN, Agile, programowania frontend, backend: Java, Spring, .NET oraz do administracji infrastrukturą sieciową. Wciąż jest również zapotrzebowanie w zakresie bezpieczeństwa IT, Data Science (ML, Big data, Data Analytics, BI I inne) oraz testowania oprogramowania” – podkreśla Emilia Kracińska, Ekspert w Zespole Rekrutacji i Pozyskiwania Talentów w Banku Pekao.”

Praca w IT to także szansa pracy przy projektach, które są bardzo wysoko oceniane przez klientów. Dzięki zaawansowanej technologii aplikacja mobilna PeoPay jest niezmiennie jednym z liderów jakości i zadowolenia wśród użytkowników; np. w Google Play uzyskuje notę 4,8. W tej przyjaznej w użyciu aplikacji, zaprojektowanej w całości wewnętrznie przez specjalistów z Pekao, zostały zainstalowane najnowsze dostępne technologie.

Co ciekawe, w banku działa własna Akademia Robotyzacji, czyli autorski program szkoleniowy opracowany we współpracy z firmą UiPath – największym dostawcą rozwiązań automatyzacyjnych na świecie. Uczestnicząc w nim, pracownicy rozwijają swoje kompetencje cyfrowe i dowiadują się, jak w codziennym życiu korzystać z automatyzacji. Poznają tajniki robotyzacji, a dla najambitniejszych istnieje możliwość samodzielnego zbudowania własnego robota do użytku domowego! W Pekao realizowane  są też  warsztaty z cyberbezpieczeństwa. Bank współpracuje z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie. Dodatkowo, bank kładzie szczególny nacisk na rozwój nowoczesnych technologii. W funkcjonującym w banku Laboratorium Innowacji pracownicy przyglądają się nowościom na rynku, testują nowe inicjatywy technologiczne tworzone w banku, współpracując również z partnerami zewnętrznymi. 

Pekao od lat niezmiennie inwestuje w rozwój i edukację pracowników, umożliwiając im podnoszenie swoich kompetencji –  w myśl zasady, że sukcesy pracowników są niczym innym jak sukcesami banku. W praktyce jest to możliwość udziału w dużej liczbie programów edukacyjnych, które obejmują szkolenia lokalne i międzynarodowe, webinary ogólnorozwojowe, mentoring, coaching wewnętrzny i zewnętrzny oraz szkolenia certyfikacyjne (CFA/ICCA/CIA). „Praca w Banku daje szansę na rozwój zarówno młodym ludziom, będąc idealnym miejscem startu i rozpoczęcia swojej drogi zawodowej, jak i tym z większym doświadczeniem zawodowym. Szukamy osób z pasją, które lubią ciekawe wyzwania” - powiedziała Emilia Kracińska, Ekspert w Zespole Rekrutacji i Pozyskiwania Talentów w Banku Pekao.

Dodatkowo dla studentów albo młodych absolwentów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki zawodowe, istnieje szeroka oferta staży. Właśnie uruchomiona została rekrutacja do jednego z programów płatnych staży zawodowych Corporate Banking Champions. To unikalna okazja, by poznać od wewnątrz tajniki pracy w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Ruszył także program stażowy IT Champions z ofertą staży w obszarze technologii: IT i bezpieczeństwa. Z kolei dla studentów Bank Pekao przygotował dużo możliwości, praktycznie w każdym obszarze zainteresowań – w ramach 2-miesięcznego programu praktyk letnich Akademia Żubra. Obszary, spośród których stażyści mogą wybierać, to: analiza danych i Big data, bankowość inwestycyjna, rozwój i wsparcie produktu, sprzedaż, IT i technologie oraz przy pracach wspierających Zarząd. Jak aplikować, dowiesz się w zakładce Staże i Praktyki, na stronie Kariera na bank. 

Wszystkie obecnie otwarte rekrutacje Banku Pekao można zobaczyć na stronie Kariera na bank.

Artykuł sponsorowany

#polecamy