Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Chcesz pracować z dziećmi? Rozważ kurs opiekuna w przedszkolu

Rozpoczynając karierę w branży edukacyjnej, wiele osób zastanawia się, jakie stanowisko objąć, aby móc profesjonalnie zajmować się najmłodszymi. Jedną z możliwości jest zatrudnienie się jako opiekun w przedszkolu, które niesie za sobą nie tylko wielką przyjemność i satysfakcję, ale także ogromną odpowiedzialność. W końcu dzieci w wieku przedszkolnym są w kluczowym momencie rozwoju, a co za tym idzie – każde doświadczenie i każda interakcja mogą mieć długotrwały wpływ na ich przyszłość. Właśnie dlatego wybór ścieżki edukacyjnej, która przygotuje do tej roli, jest decyzją wymagającą starannego rozważenia. My polecamy ci kurs opiekuna w przedszkolu.

Kurs na opiekuna przedszkolnego – dlaczego warto?

Dlaczego warto w ogóle rozważyć zapisanie się na kurs opiekuna w przedszkolu? Z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na możliwość rozwoju kompetencji i zdobycia solidnych podstaw teoretycznych i praktycznych z zakresu opieki i edukacji najmłodszych. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami z psychologii dziecięcej, które pomagają im wspierać podopiecznych w prawidłowym rozwoju. Zdobywają też wiedzę związaną z edukacją matematyczną czy artystyczną, a także zostają kompleksowo przygotowani do wykonywania zadań opiekuńczo-wychowawczych w placówkach przedszkolnych.

Sam kurs na opiekuna przedszkolnego kończy się wydaniem dokumentacji zgodnej z rozporządzeniem MEiN, która zwiększy twoją konkurencyjność na rynku pracy.

Co warto wiedzieć o kwalifikacyjnym kursie opiekuna w przedszkolu? Najważniejsze informacje

Kwalifikacyjny kurs opiekuna w przedszkolu jest dedykowany wszystkim osobom, które są zainteresowane pracą na tym stanowisku. Podstawowym wymogiem, który powinni spełnić przyszli kursanci, jest zdobyte wcześniej wykształcenie wyższe. Tu warto jednak wspomnieć, że w niektórych sytuacjach placówka może wyrazić zgodę na warunkowe przystąpienie do kursu na opiekuna przedszkolnego przez osoby bez ukończonych studiów I lub II stopnia. Każdy taki przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Więcej informacji na temat kursu na opiekuna w przedszkolu znajdziesz tutaj: https://epedagog.edu.pl/oferta/kursy/kurs-kwalifikacyjny-opiekuna-w-przedszkolu.

Opiekun w przedszkolu – czego nauczysz się na kursie?

Co potrafi opiekun w przedszkolu po kursie kwalifikacyjnym? Jego program jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, dlatego możesz mieć pewność, że zostaniesz w kompleksowy sposób przygotowany lub przygotowana do pracy w polskich placówkach edukacyjnych. Program obejmuje aż 180 godzin teorii, w tym następujące zagadnienia:

 • pedagogika i psychologia dla nauczycieli,
 • uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu,
 • przygotowanie w zakresie psychologiczno-pedagogicznym,
 • bezpieczeństwo i higiena pracy,
 • prawo i polityka oświatowa,
 • dydaktyka ogólna z elementami dydaktyki specjalnej,
 • metodyka edukacji przedszkolnej,
 • edukacja przez ruch,
 • pedagogika zabawy i kształcenie zintegrowane,
 • edukacja artystyczna (muzyczna, plastyczna i techniczna),
 • edukacja matematyczna i polonistyczna,
 • edukacja motoryczno-zdrowotna.

Artykuł sponsorowany