Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Dla kogo studia prawnicze i co dają? Poradnik, który musisz przeczytać

Studia prawnicze od lat cieszą się niezmienną popularnością i przyciągają tysiące chętnych. Obietnica dochodowej kariery, wiele możliwości zawodowych i prestiż społeczny to tylko kilka z zalet, które wymieniają przyszli studenci. Rozważasz właśnie ten kierunek i zastanawiasz się, dla kogo są studia prawnicze i co dają? Odpowiedzi znajdziesz w tym poradniku.

Dla kogo studia prawnicze?

Dla kogo studia prawnicze są dobrym wyborem? Przede wszystkim dla osób ambitnych, które chcą i lubią się uczyć. Jeżeli nie masz samodyscypliny na odpowiednim poziomie i zależy ci tylko na zdobyciu tytułu magistra przy jak najmniejszym wysiłku – ukończenie tak wymagającego kierunku może okazać się nie lada wyzwaniem. Studenci prawa jednolitego magisterskiego poznają każdą jego dziedzinę, uczą się stosować akty normatywne czy zdobywają wiedzę z zakresu funkcjonowania organów państwowych. Do tego dochodzi nauka specjalistycznego słownictwa. Wszystko to jest czasochłonne i wymaga regularnej, często wielogodzinnej nauki.

Wszystko, co warto wiedzieć o studiach prawniczych, znajdziesz tutaj: https://studia-online.pl/kursy/4869556.

Wszystko o studiach prawniczych – to warto wiedzieć, zanim się na nie zapiszesz

Chociaż studia prawnicze są uznawane za jeden z najbardziej wymagających kierunków, to nie bez powodu każdego roku przyciągają tysiące chętnych. To także niezwykle ciekawa ścieżka edukacyjna, dzięki której będziesz w stanie znaleźć w przyszłości pracę na uczelni, w sądzie, własnej kancelarii czy korporacji. Wszystko zależy od tego, co zrobisz po ukończeniu prawa jednolitego magisterskiego.

W programie studiów prawniczych znajdziesz takie przedmioty jak: doktryny polityczne i prawne, łacińska terminologia prawnicza, prawo rzymskie, legislacja i techniki legislacyjne, prawo cywilne, komparatystyka prawnicza, prawo Unii Europejskiej, retoryka, erystyka i argumentacja prawnicza czy prawo ochrony własności intelektualnej i przemysłowej.

Studenci prawa jednolitego magisterskiego mają również do wyboru różne specjalności: prawo karne, prawo cywilne, prawo w administracji, prawo w biznesie, prawo medyczne i bioetyka, prawo gospodarcze i handlowe, obsługa biznesu, prawo dowodowe, obsługa prawna przedsiębiorców i konsumentów oraz prawo nowych technologii i cyberprzestrzeni.

Gdzie studiować prawo jednolite magisterskie?

Jeżeli wiesz, że studia prawnicze są dla ciebie, to czas znaleźć placówkę, w której się na nie zapiszesz. Jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę, jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. WSKZ cieszy się pozytywnymi opiniami zarówno wśród aktualnych studentów, jak i absolwentów innych kierunków. Nie tylko oferuje studia prawnicze z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość, ale także zatrudnia doświadczonych wykładowców z prestiżowych uczelni.

Artykuł sponsorowany