Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Otwórz konto w AION BANK zyskaj dodatkowo wpisując tajny kod promocyjny

Aion Bank – pierwszy bank cyfrowy w Polsce

Aion Bank – nowoczesna bankowość w Polsce. Czy można mieć naprawdę darmowe konto osobiste? Jak założyć rachunek bez kuriera i wychodzenia z domu? Ile można zaoszczędzić korzystając z usług Aion Banku? Przede wszystkim – co to jest Aion Bank?

Wyjaśniam – przeczytajcie do końca ten artykuł – Aion Bank, to rewolucja na polskim rynku finansowym. 

Aion Bank – co to jest i skąd się wziął

Aion Bank w Europie funkcjonuje od początku 2020 roku, jest to bank z kapitałem belgijskim wspieranym przez fundusz privet equity Warburg Pincus. W Polsce funkcjonuje jego oddział w Warszawie  (takie są wymogi polskiego prawa), posiada on jednolitą europejską licencję bankową i zgodę na funkcjonowanie w Polsce wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego 11 maja 2021 roku. 

Dla porządku tylko powiedzmy, że Aion Bank ma polski adres w Warszawie, przy ulicy Dobrej 40, ale nie jest on typowym oddziałem służącym do obsługi klientów. 

To tyle, jeżeli chodzi o historię banku, który jest nowoczesny, a swoim działaniem przypomina fintech na miarę XXI wieku. 

Wpisz tajny kod promocyjny i zyskaj otwierając konto w Aion Bank

Dlaczego Aion jest uważany za najnowocześniejszy bank w Polsce?

Zdecydowanie jest on najnowocześniejszym bankiem w Polsce i należy do europejskiej czołówki pod względem przyjazności dla klienta indywidualnego oraz jakości i szybkości świadczonych usług oraz poziomu technologicznego. Działanie banku jest oparte o technologię Vodeneo Cloud Platform. 

3 programy taryfowe Aion Banku

Aion jest bankiem skierowanym przede wszystkim na klienta indywidualnego – zwykłych konsumentów, którzy oczekują sprawnej i taniej obsługi swoich pieniędzy. Jest to bank skierowany zdecydowanie na klientów młodych duchem, którzy lubią nowoczesne rozwiązania, kładą nacisk na szybką, bezpieczną i tanią obsługę. 

Oferta kont osobistych właśnie dla takich klientów opiera się na trzech programach taryfowych: 

 • LIGHT – za 0 zł (całkowicie bezpłatnie), 
 • SMART – 29 zł/mies. 
 • ALL Inclusive – 49 zł/mies. 

Plan LIGHT w Aion Bank

Plan light jest darmowy, ale nie ma co ukrywać, jest dedykowany osobom, które potrzebują konta osobistego i nie chcą za nie płacić. Jednocześnie nie mają dużych wymagań i nie potrzebują żadnych usług dodatkowych oraz nie wypłacają większych środków

z bankomatów. 

Kartę fizyczną możesz mieć za darmo – jeśli przy rejestracji wpiszesz kod AION495

Zalety planu LIGHT:
 • konto – 0 zł, 
 • karta cyfrowa – 0 zł, 
 • przelew internetowy – 0 zł, 
 • wypłaty w bankomacie – 0 zł do 900 zł/mies.

Wady planu LIGHT:

 • brak przelewów natychmiastowych, 
 • karta fizyczna – jednorazowa płatność 11,99 zł, 
 • wypłaty w bankomacie bez limitu – 9,99 zł/mies. 
 • oddzielnie płatne dodatkowe usługi bankowe. 

Plan SMART w Aion Bank

Środkowa taryfa Aion Banku jest właściwie optymalna dla klienta średniego szczebla, który oczekuje odrobinę więcej od usług bankowych, niż wyłącznie konto osobiste. Opłata za jego  utrzymanie wynosi 29,99 zł/mies. 

W tym planie znajdziecie również konto oszczędnościowe i tutaj uwaga (!) nie ma ono żadnych limitów, to bardzo ważna cecha, na którą zapewne wielu z Was zwróci uwagę. 

Otrzymaj 2 miesiące za darmo - wpisz kod AION495 przy rejestracji

Zalety planu SMART:
 • konto – 0 zł, 
 • karta cyfrowa lub/i fizyczna – 0 zł, 
 • przelew internetowy – 0 zł, 
 • wypłaty w bankomacie – 0 zł bez limitu
 • przelewy zagraniczne – 0 zł, 
 • wypłaty w bankomatach zagranicznych – 0 zł, 
 • konto oszczędnościowe – 1,25% (złotówkowe) i 0,75% (euro). 
Wady planu SMART:
 • brak przelewów natychmiastowych. 

Plan AllInclusive w Aion Bank

Ta taryfa, czy jak ją nazywa bank „członkowstwo” jest również przewidziana dla klienta indywidualnego, ale tego już najbardziej świadomego i oczekującego dużo więcej od banku, niż tylko i wyłącznie konto osobiste i wypłaty w bankomacie za 0 zł. 

Taryfa All-Inclusive Aion Banku, to przede wszystkim wachlarz możliwości: platforma inwestycyjna dedykowana specjalnie dla klienta na podstawie krótkiej ankiety wstępnej, możliwość skorzystania z najtańszych ubezpieczeń, program pomagający zaoszczędzić na opłatach stałych jak rachunki i zobowiązania periodyczne. To wszystko powoduje, że ten plan jest optymalny dla osób, które będą chciały skorzystać z powyższych nowoczesnych usług.

Otrzymaj 2 miesiące za darmo - wpisz kod AION495 przy rejestracji

Zalety planu All – inclusive:
 • wszystkie jak wyżej oraz
 • wszystkie usługi dodatkowe są dostępne – 0 zł, 
 • wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego – 1,5 % (złotówkowe) oraz 1 % (euro) – również bez limitu.  
Wady planu All – inclusive:
 • brak przelewów natychmiastowych. 

Konto walutowe w Aion Bank

Konto walutowe jest dostępne w każdym planie dla czterech podstawowych walut: EUR, USD, GBP oraz CHF. Jego zaletą jest możliwość bezpłatnego odbierania i wykonywania przelewów walutowych. Główną kartą Aion można wypłacać środki z każdego bankomatu na Świecie w powyższych walutach. 

Aion bank vs. Revolut 

Czy Aion Bank ma szansę wyprzeć popularne rozwiązania do płatności typu karty Zen lub Revolut? Na to pytanie teraz trudno jeszcze jednoznacznie odpowiedzieć, ale trzeba przyznać, że oferta Aionu w porównaniu do tradycyjnej bankowości jest dużo bliższa nowoczesnym fintechom, jak wyżej wspomniany Revolut i z pewnością część klientów, która zdecyduje się na konto osobiste w Aion Banku nie będzie miała potrzeby korzystania z dodatkowych kart. 

Otwórz konto w AION BANK zyskaj dodatkowo wpisując tajny kod promocyjny

Aion Globalne Inwestycje

Platforma Aion służąca klientom do inwestowania środków na poziomie europejskim, to nowość. Nowatorstwo tego rozwiązania polega na tym, że w zależności od planu może być ona całkowicie bezpłatna. Po za tym brak jest jakichkolwiek opłat za zakup instrumentów finansowych ich sprzedaż czy obsługę. Rozpoczęcie korzystania z platformy jest poprzedzone krótką ankietą dla klienta, gdzie sprawdzane są jego preferencje i doświadczenie inwestycyjne. 

W planie LIGHT dostęp kosztuje 19,99 zł/mies., a w pozostałych planach korzystanie jest bezpłatne. 

Aion Bank dla firm – czy biznes też skorzysta na nowych technologiach?

Obecnie bank nie posiada jeszcze sprecyzowanej oferty dla klienta biznesowego. A na jego stronie głównej można zostawić jedynie dane kontaktowe celem otrzymania oferty kiedy będzie już gotowa. 

Aion Bank – jak założyć konto osobiste? Wpisz kod promocyjny!

Wizytówką Aion Banku, świadczącą o jego nowoczesności i szybkości jest już sama procedura założenia konta osobistego. Została ona bowiem uproszczona do niezbędnego minimum. 

Należy w tym celu:

 • wejść na stronę aion.eu, 
 • podać numer telefonu, 
 • pobrać aplikację za pomocą przysłanego linku, 
 • potwierdzić tożsamość za pomocą dowodu osobistego lub paszportu, 
 • po pozytywnej weryfikacji można już korzystać ze wszystkich usług od razu w ramach wybranego planu: LIGHT, SMART lub All-Inclusive.

W planie Light kartę fizyczną możesz mieć za darmo – jeśli przy rejestracji wpiszesz kod AION495, a jeśli wybierzesz płatne plany – 2 miesiące są bezpłatnie!

Nie ma żadnej potrzeby (i możliwości) wizyty w oddziale banku, jak również nie czekamy przez kilka dni na kuriera. 

Aion Bank – aplikacja – wszystko w jednym miejscu?

Tak! To możliwe, nowoczesna bankowość w wydaniu belgijskiego banku jest obsługiwana wyłącznie na poziomie mobilnej aplikacji. To znaczy, że z tego poziomu są już dostępne wszelkie funkcje i pełna oferta, a nie jak w przypadku większości banków w Polsce tylko uproszczona funkcjonalność. 

Ta prosta czynność pokazuje skalę przedsięwzięcia i zmiany, jakie wytyczył Aion Bank w zakresie obsługi klienta indywidualnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usługach Aion banku? Weź udział w darmowym webinarze podczas którego będziesz mógł zadać pytanie ekspertowi. Weź udział w spotkaniu: https://finatio.pl/oszczedzaniebankowe
                                                                                                                                       Artykuł partnera, tekst zewnętrzy