Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Darmowe ogłoszenia o pracę – jaki portal wybrać?

Szukanie pracy bywa pracochłonne, Internet dał jednak poszukującym zatrudnienia wiele narzędzi, które wspierają w tym procesie. Nowoczesne portale oferują nowoczesne możliwości zarówno dla publikujących ogłoszenia, czyli pracodawców, jak i dla kandydatów. Gdzie można znaleźć darmowe ogłoszenia o pracę? Jaki portal wybrać? W artykule wyjaśniamy szczegóły!

Internet jako główne źródło ofert pracy 

Z pewnością wielu z nas pamięta czasy, w których szukanie pracy opierało się głównie na przeglądaniu ofert w prasie. Dawno odeszły one w zapomnienie i obecnie to Internet jest głównym narzędziem wspomagającym ten proces. Jak wskazują badania, rola Internetu w szukaniu pracy jest znacząca i ma wiele zalet. Szukanie pracy jeszcze nigdy nie było tak wygodne i szybkie. Główne zalety, jakie należy wyodrębnić, to:

  • aktualność prezentowanych ofert,
  • wygoda przeglądania ogłoszeń, 
  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • duża liczba ofert.

Na potrzeby wsparcia rekrutacji w Internecie powstało wiele portali świadczących wysoce specjalizowane usługi. Publikują one wyłącznie ogłoszenia o pracę oraz oferują pomoc w stworzeniu profesjonalnego CV czy listu motywacyjnego. Mają one potężne zasięgi, a więc stanowią idealną bazę do wymiany informacji pomiędzy pracodawcami a pracownikami.

Darmowe ogłoszenia o pracę – jaki portal wybrać?

Internet otworzył wiele nowych możliwości, jeśli chodzi o rynek pracy. Niestety chaos informacyjny panujący w sieci powoduje, że nie zawsze wiadomo, które portale są warte naszej uwagi, a które niekoniecznie. Bez wątpienia wybór odpowiedniej strony internetowej odgrywa kluczową rolę, ma bowiem wpływ na szybkość i skuteczność rekrutacji. Podczas wyboru odpowiedniego miejsca do poszukiwania pracy, ale również do publikacji ogłoszenia warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • zasięg – warto wybierać portale, które są popularne, czyli odwiedzane przez dużą liczbę odbiorców, 
  • stronę wizualną i formalną – warto przyjrzeć się, czy prezentowane ogłoszenia na stronie mają odpowiednią warstwę wizualną, czy zawierają zawężanie wyszukiwań, filtry lub inne kryteria, np. te dotyczące pracy zdalnej lub pracy na część etatu;
  • prostotę zarówno w aspekcie aplikowania na to ogłoszenie przez przyszłego pracownika lub publikowania ogłoszenia przez pracodawcę;
  • cenę dostępu do serwisu lub cenę dodania ogłoszenia
  • możliwość publikowania ogłoszeń bezpośrednio na mediach społecznościowych, np. Facebooku, czy LinkedIn

Popularność i zasięg portalu – klucz do sukcesu!

Portali zajmujących się publikowaniem ogłoszeń o pracę jest wiele, niestety nie wszystkie z nich mają odpowiedni zasięg czy też posiadają w swojej ofercie sprawdzone i wiarygodne oferty pracy.  Ciekawe rozwiązanie w tej kwestii proponuje nam właśnie serwis Poradnik Pracownika, który dodał nową zakładkę Oferty pracy. Nadmienić należy, że portal ten generuje milionowe wyświetlenia, zaś jego głównym odbiorcą są właśnie pracownicy. Co więcej, Poradnik Pracownika wspiera zarówno pracowników, jak i pracodawców w codziennych wątpliwościach prawnych czy ubezpieczeniowych. Jaka jest więc przewaga tej strony nad innymi portalami z ogłoszeniami o pracę? Przede wszystkim taka, że pracodawca może zainteresować swoją ofertą osobę, która potencjalnie nie szuka pracy. Jak wiadomo, ciągle dominuje rynek pracownika, a pozyskanie nowego współpracownika, szczególnie wykwalifikowanego, bywa bardzo trudne. Dodatkowo dzięki ogromnej bazie wiedzy zgromadzonej w serwisie osoba, która nie jest zdecydowana co do ścieżki swojej kariery, może zapoznać się z artykułami opisującymi różne stanowiska pracy, co może stanowić doskonałe ułatwienie wyboru. Poradnik Pracownika stanowi więc idealne miejsce na pozyskanie nowych pracowników, dodatkowym atutem jest również możliwość pozyskania tych osób, które nie wyszły jeszcze na rynek pracy, a po prostu zaciekawiły się ofertą. Pracodawca nie musi angażować firm rekrutujących do przeprowadzania poszukiwań, co z kolei stanowi sporą oszczędność, a potencjalny pracownik ma możliwość wyboru spośród wielu atrakcyjnych ofert pracy.

Darmowe ogłoszenia na Poradniku Pracownika

Jak już wcześniej wspomniano, sukcesem ogłoszeń o pracę na Poradniku Pracownika jest przede wszystkim to, że znajdują się one na portalu, którego dziennie czytają tysiące czytelników. Ma więc on wypracowane milionowe zasięgi zarówno na samej stronie, jak i na Facebooku. Na tym jednak nie koniec – twórcy tej funkcji przewidują dalszy jej rozwój i w niedalekiej przeszłości ogłoszenia będą również widoczne na innych platformach. Z ciekawostek, darmowe ogłoszenia o pracę znajdujące się na Poradniku są połączone z największym systemem kadrowo-płacowym online w Polsce. Można więc za darmo korzystać z dwóch tak potężnych i popularnych narzędzi w jednym miejscu.

Podsumowanie 

Portali z ogłoszeniami o pracę jest wiele, duże znaczenie ma jednak zasięg, jaki one generują. Poradnik Pracownika oferuje rozwiązanie hybrydowe, czyli połączenie portalu pracowniczego, gdzie znajdują się tysiące wartościowych artykułów, z portalem do poszukiwania pracy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, nie tylko pozwala bowiem na pozyskanie pracowników aktywnie poszukujących pracy, lecz także tych, którzy jeszcze nie są zdecydowani na zmianę posady.