Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Leasing samochodu premium w Warszawie – czy warto i ile kosztuje?

Pomimo wzrostu cen na rynku motoryzacyjnym, Polacy w I półroczu 2023 roku kupowali auta klasy premium jeszcze chętniej, niż w tym samym okresie w roku 2022. Według raportu kwartalnego „Branża motoryzacyjna Automotive industry” Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz KPMG, rejestracje nowych pojazdów z autosegmentu E wzrosły w tym czasie o 10 procent, a marek z klasy premium+: o 18,7 proc. Rosnące zainteresowanie dotyczy również finansowania aut: jest wyższe o 25,6 proc. (dane Związku Polskiego Leasingu). I tu pojawia się pytanie: czy leasing samochodu premium to dobry pomysł?

Czy warto zdecydować się na leasing samochodu premium?

Nie da się ukryć, że kupno nowego samochodu premium prosto z salonu wiąże się z dużym wydatkiem. Szczególnie w ostatnim czasie, gdy ceny aut szybują w górę. Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w kwietniu 2023 roku średnia cena nowego auta wynosiła 174 492 zł. To wzrost o 12,8 proc. w stosunku do tego samego okresu roku 2022 (155 300 zł). To wynik, na który duży wpływ ma wzrost cen pojazdów klasy premium i premium+. Średnia cena samochodów premium opiewała w kwietniu 2023 r. na kwotę 296 645 zł, czyli o aż 13,3 proc. więcej niż w roku ubiegłym (257 191 zł).

Leasing auta premium: zalety

Leasing samochodu premium pozwala Ci cieszyć się wymarzonym i nowym autem bez nadmiernego nadwyrężania firmowego lub domowego budżetu. Zamiast organizować kilkaset tysięcy zł, płacisz miesięczną ratę za użytkowanie auta – i usługi dodatkowe. Renomowane firmy zapewniają profesjonalną obsługę samochodu, dzięki której nie musisz się martwić o wybór odpowiedniego warsztatu oraz płacenie za naprawy lub przeglądy. Platforma Automarket.pl będąca częścią grupy PKO Banku Polskiego proponuje leasingobiorcom takie usługi, jak:

  • koordynacja likwidacji szkód, np. po wypadku lub kolizji,
  • organizacja samochodu zastępczego na czas naprawy leasingowanego auta,
  • obsługa serwisowa w renomowanych Autoryzowanych Stacjach Obsługi,
  • obsługa opon, a dokładniej: ich zakup, serwis, wymiana oraz przechowywanie.

Leasing samochodu premium daje Ci też sporą swobodę. Po zakończeniu umowy leasingu możesz wykupić pojazd, ale nie musisz, bo możesz też zdecydować się też na zwrócenie auta i wzięcie w leasing innego modelu albo po prostu na rezygnację z usług. Nie można też zapomnieć o tym, że leasing jest zwykle łatwiej dostać, niż kredyt na auto. Wynika to ze stosowania przez leasingodawców uproszczonych procedur. A co więcej, umowa leasingu nie ma wpływu na zdolność kredytową. I może się na nią zdecydować zarówno przedsiębiorca, jak i osoba prywatna (leasing konsumencki)!

Leasing samochodu z Warszawy – i nie tylko!

Interesuje Cię leasing samochodu w Warszawie? Nie musisz się ograniczać do poszukiwań idealnego modelu ze swojej okolicy. Internetowe platformy sprzedaży aut z możliwością finansowania, które cieszą się ostatnio ogromną popularnością, dają Ci dostęp do setek przeróżnych modeli z różnych roczników. A to zwiększa szansę na znalezienie Twojego wymarzonego samochodu w lepszej cenie lub z bardziej atrakcyjnymi warunkami leasingu!

Platforma Automarket.pl oferuje leasing samochodów w Warszawie (Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku) z opcją dostarczenia samochodu premium nawet z drugiego końca Polski. Wybierasz interesujący Cię model online, sprawnie dostajesz decyzję o przyznaniu finansowania, a auto zostaje podstawione pod Twój dom czy firmę. Masz przy tym 5 dni na testowanie pojazdu, a jeśli coś Ci się nie spodoba, to możesz je zwrócić – bezpłatnie do limitu przejechanych 300 km. No i auta są dostępne od ręki!

Leasing samochodu premium – również używanego

Dodatkową zaletą zdecydowania się na leasing samochodu premium jest możliwość wybrania auta poleasingowego. To modele używane w ramach umowy leasingowej, a więc zadbane, maksymalnie kilkuletnie, ze sprawdzonym przebiegiem oraz dokładnie zweryfikowanym stanem technicznym. Zgodnie z umową poprzedni użytkownik był zobowiązany do serwisowania auta w ASO, a przy zdaniu auta musiał dokładnie wskazać wszelkie najmniejsze nawet zarysowania.

Decydując się na leasing samochodu poleasingowego, masz dostęp do aut klasy premium ze zdecydowanie niższymi ratami – tańszy będzie również ewentualny wykup pojazdu, jeśli się na niego zdecydujesz. Na Automarket.pl dostajesz też 12 miesięcy gwarancji na samochody używane!

Artykuł sponsorowany