Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Zawody dla podróżników czyli praca marzeń dla miłośników podróży

Wielu z nas chciałoby łączyć swoją pracę z pasją. Wydaje się to prawdziwym spełnieniem marzeń - dostawanie pieniędzy za coś, co kochamy. W związku z tym próbujemy to połączyć. Zazwyczaj jeśli naprawdę czegoś chcemy, jest to osiągalne, a każde hobby można zmienić w pracę zarobkową. Nie jest to jednak łatwe i szybkie. Z pewnością warto próbować. Kochasz podróżować? Poznaj zawody dla podróżników i rozpocznij karierę swoich marzeń.

Zawody dla podróżników

Kochamy poznawać świat - oczywiście nie wszyscy, jednak wielu z nas czerpie z tego ogromną radość. Obcowanie z inną kulturą, podziwianie pięknych krajobrazów, może uspokajać, dodawać energii i sprawiać wielki zachwyt. Nic więc dziwnego, że jeśli ktoś podróżuje z przyjemnością, chciałby pracując, zwiedzać świat. Co może robić podróżnik? Przedstawiamy zawody dla podróżników!

Pilot samolotu

Jeśli myślimy o podróżach, często przychodzi nam do głowy pilot samolotów. Taka osoba lata na całym świecie, ląduje w przeróżnych krajach, na swojej drodze spotyka mnóstwo ludzi z odmiennych kultury, każdego dnia może przeżyć prawdziwą przygodę. Chociaż nieczęsto ma on czas na wycieczki, może skorzystać z przerw po długich trasach.

Stewardessa

Podobnie jak pilot samolotu, podróżować może również stewardessa. Na krótkich trasach jest to raczej niemożliwe i osoby na tym stanowisku raczej nie opuszczają lotniska, jednak w przypadku dłuższych tras, zyskują one czas na zwiedzanie miejsc, w których się zatrzymują w przerwach.

Bloger

Chcesz podróżować? Zostań blogerem. Liczba podróżniczych blogów i kanałów na YouTubie jest ogromna. Wszędzie możemy spotkać posty i filmy dotyczące różnych miejsc na świecie. Każdy bloger wybiera własny sposób na opisanie swoich wrażeń. Co więcej, im bardziej popularny bloger, tym częściej jest zapraszany na wydarzenia na całym świecie i tak naprawdę w ogóle nie musi zajmować się organizacją podróży. Oczywiście nie można przyjąć, że samo założenie własnej strony przyniesie sukces i nagle posypią się propozycje wyjazdów. Aby tak się stało trzeba stworzyć własną markę i pokazać markom, że współpraca z nami przynosi korzyści. Nie jest to łatwe, często długotrwałe, ale jeśli o tym marzymy, na pewno warto spróbować odnaleźć swoich odbiorców.

Reportażysta

Jakie jeszcze są zawody dla podróżników? Takim zawodem jest reportażysta, który pisze i nakręca materiały o najróżniejszych rejonach świata. W związku z tym przemieszcza się między krajami i miastami, by być jak najbliżej wydarzeń. Jednocześnie pracuje, poznaje nowych ludzi, nowe historie, kraj, kulturę.

Pilot wycieczek

To oczywiste, że pilot wycieczek może podróżować po całym świecie. Warto jednak pamiętać, że jest to praca z ludźmi, których trzeba zaciekawić, przyciągnąć, aby nie poszła na marne. Z pewnością każdy z nas pamięta jakąś wycieczkę, na której pilot usypiał wszystkich i jak tylko była okazja, uciekało się od niego jak najdalej. Staraj się opowiadać ciekawe historie, być entuzjastycznie nastawionym i czerp z wycieczek to, co najlepsze. 

Pisarz

Zdarza się, że również pisarze potrzebują oderwania od codzienności, by lepiej pracować. Jest to zajęcie mobilne, wystarczy laptop, by móc przelewać swoje myśli - nie ważne, czy w Polanicy-Zdroju, czy na Malediwach. Poza tym możliwe jest również umieszczanie akcji powieści w danym miejscu, warto go oczywiście dokładnie poznać, zwiedzić każdy jego kąt.

Nauczyciele języka

Nauczyciele języka angielskiego poszukiwani są na całym świecie. Możliwe są wyjazdy do odległych krajów, właśnie w tym celu. Oczywiście wymagane są odpowiednie certyfikaty i umiejętność przekazywania posiadanej wiedzy.

Tłumacz

Niemożliwym jest poznanie wszystkich języków obcych, w związku z tym tłumacz może być nam naprawdę potrzebny, szczególnie kiedy spotykamy się z kimś w sprawach biznesowych. Dlatego też tłumacz może często uczestniczyć w podróżach służbowych swojego pracodawcy.

Fotograf

Również fotograf może zwiedzać świat, by szukać najlepszych kadrów. To doskonała okazja do długich podróży, poznawania kultur, dostrzegania tego, czego inni na co dzień nie dostrzegają.

Muzyk

Trasy koncertowe po całym kraju i świecie, sława, fani… Znani muzycy podróżują po całym świecie! Sława często jest kwestią przypadku i trudno ją dokładnie zaplanować, nie da się również wypracować talentu wokalnego, jednak muzyk jest jednym z tych zawodów, który nierozerwalnie łączy się z podróżami.

Au pair

Au pair to osoba zajmująca się dziećmi. Program odbywa się w innym kraju, pozwala poznać nowych ludzi. Osoba na takim stanowisku ma również urlop, podczas którego może zwiedzać. Bardzo popularny jest program Au pair w Stanach Zjednoczonych. Zdarza się również, że rodzice dzieci zabierają au pair na rodzinne wakacje, dzięki czemu poznajemy znacznie więcej miejsc.

Podróżnicy mają mnóstwo możliwości rozwijania swojej pasji dzięki pracy. Zawody dla podróżników są ciekawe, wiążą się z przygodą, z pewnością warto je rozważyć, jeśli to z podróży czerpiemy najwięcej energii.