Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Zawody dla osób które męczy tłum - jak wybrać zawód

Nie wszyscy czują się dobrze wśród ludzi. Wydawać się może, że w takim przypadku wykonywanie pracy w pełnym skupieniu i spokoju jest właściwie niemożliwe. W większości zawodów kontakt z innym człowiekiem jest wymagany. Jednak istnieją zawody dla osób które męczy tłum i jest ich całkiem sporo. Gdzie mogą pracować samotnicy? Podpowiadamy!

Zawody dla osób które męczy tłum

Praca z ludźmi cię męczy? Nie możesz się skupić, kiedy ktoś jest z tobą w pomieszczeniu? Nie lubisz hałasu i wszystko to wydaje się dla ciebie bardzo męczące? Z pewnością zawody dla osób które męczy tłum, są dla ciebie. Kim może zostać samotnik? Które zawody wymagają minimalnych kontaktów z innymi ludźmi?

 • Kierowca samochodów ciężarowych

Z pewnością osobą, która dużo czasu spędza w samotności, jest kierowca ciężarówki. Spędza on długie godziny za kółkiem, zazwyczaj jest wtedy całkiem sam. W dodatku często jest w trasie nawet kilka tygodni, nie ma wtedy za dużo kontaktu z innymi ludźmi. Ta praca wydaje się więc idealna dla samotników.

Trzeba jednak pamiętać, że wielotygodniowe wyjazdy i ciągła samotność wiążą się również z tęsknotą za najbliższymi, a sama praca jest naprawdę trudna, zanim więc się jej podejmiemy, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i nie powinna być ona powodowana jedynie zamiłowaniem do samotności.

 • Copywriter

W zaciszu domowym może pracować copywriter, czyli osoba, która tworzy teksty reklamowe. Jej narzędziami pracy są głównie komputer i internet, więc bez problemu może zaszyć się ona w cichym miejscu, a z klientami komunikować mailowo.

 • Dziennikarz

Podobnie jak copywriter, w domu może pracować także dziennikarz. Tutaj jednak sytuacja może być nieco inna, ponieważ niektóre zadania mogą wymagać od takiej osoby spotkania z innymi ludźmi, zebrania materiałów w terenie, wizyt w archiwach czy bibliotekach. Jednak cały proces twórczy może przebiegać w domu i zdecydowanie nie muszą niepokoić nas żadne tłumy.

 • Tłumacz

Tłumacz to kolejny idealny zawód dla osób, które męczy tłum. Jego narzędziami także najczęściej jest komputer, internet i książki czy słowniki, w związku z tym spokojnie może wykonywać swoje zadania w samotności, a nie w dużym biurze.

 • Pisarz

Wielu pisarzy zawodowych długie godziny spędza przy swoim biurku na researchu i pisaniu swoich książek. Dlatego chcąc, nie chcąc często są oni samotnikami, ze względu na to, jak dużo pracują, najczęściej na własny rachunek. Pisarz to zdecydowanie zawód dla osób, które męczy tłum i cenią sobie spokój.

 • Redaktor/Korektor

W domu, zdalnie mogą pracować również osoby zajmujące się redakcją czy korektą. Poprawiają oni teksty, które mają trafić do druku czy na strony internetowe, więc do pracy spokojnie mogą się zabrać w samotności, spędzając długie godziny przy biurku.

 • Programista

Programista do pracy potrzebuje komputera i dostępu do internetu. Choć nierzadko zleceniodawcy chcą mieć takiego specjalistę na miejscu, nie ma też większego problemu, żeby w takim przypadku pracować zdalnie w domu.

 • Praca w archiwum

Spokojnym, rzadko odwiedzanym miejscem, które na pewno nie przyciągnie do siebie wielkich tłumów, jest archiwum. To praca dla osób, które nie są żądne wrażeń i chcą w ciszy pracować nad swoimi zadaniami. Zdarza się, że w takim miejscu pracuje kilka osób, jednak z całą pewnością osoba zmęczona tłumem w archiwum będzie czuła się dobrze.

 • Sprzątanie

Firmy sprzątające działają zazwyczaj w momencie, kiedy w danym miejscu nikogo nie ma – wcześnie rano lub nocą. Dlatego też praca w firmie sprzątającej również idealnie nadaje się dla osoby, która trudno znosi spotkanie z tłumami.

 • Leśnicy

Częściej niż z ludźmi spotykają się ze zwierzętami leśnicy. Nie mają oni dużego kontaktu z innymi, a już na pewno nie pracują w tłumie. W lesie mogą odetchnąć i pobyć w samotności.

 • Montażyści

Z daleka od tłumów mogą pracować także montażyści. Może nie ci, którzy zajmują się wielkimi produkcjami, jednak zwróćmy uwagę na przykład na to, że współcześnie bardzo popularne jest nagrywanie na platformie YouTube, a osoby, które pracują w ten sposób, często poszukują montażystów, którzy stworzą film, z tego co nagrali. Taki pracownik spokojnie może wykonywać swoje zadania w domowym zaciszu.

 • Specjaliści ds. social media

Zdalnie może pracować również specjalista ds. social media, który nie musi wykonywać swoich zadań z biura. Tak naprawdę potrzebuje on do pracy komputera czy urządzeń mobilnych oraz dostępu do internetu, strategię prowadzenia mediów może stworzyć samodzielnie.

Osoby, które są zmęczone tłumem, mogą martwić się, jak będzie wyglądała ich kariera zawodowa. Jednak warto mieć świadomość, że wiele zawodów w dzisiejszych czasach nie wymaga kontaktu z innymi ludźmi i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.