Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Czy dzięki GoldenLine praca na wyciągnięcie ręki?

Szukanie pracy bywa długotrwałe i stresujące – szczególnie jeśli się przeciąga i nie do końca wiemy, co możemy jeszcze z tym zrobić. Dlatego też nic dziwnego w tym, że stale szukamy informacji o sposobach poszukiwań – chcemy wiedzieć jak najwięcej i korzystać z wszystkich możliwości. Coraz popularniejsze są portale społecznościowe z wirtualnym CV. Polskim serwisem jest GoldenLine. Warto zapoznać się z jego funkcjami, by wiedzieć, jak może nam pomóc. Czy dzięki Goldenline praca przyjdzie do nas sama? Przeczytaj w niniejszym artykule!

GoldenLine – o czym warto wiedzieć?

Zanim przejdziemy do rozważań na temat poszukiwań pracy w serwisie GoldenLine, warto wspomnieć o tym, jak powinien wyglądać nasz profil, aby był atrakcyjny dla rekruterów. O czym musimy wiedzieć?

 1. Przede wszystkim warto uzupełnić wszystkie możliwe informacje. Oprócz imienia i nazwiska oraz nazwy naszego stanowiska zamieśćmy w nim całe nasze doświadczenie zawodowe, umiejętności, które posiadamy, zdobyte wykształcenie, poziom znajomości języków obcych, podsumowanie zawodowe, kontakt do nas, naszą specjalizację i inne dodatkowe informacje, takie jak szkolenia czy hobby. Dzięki temu istnieć będzie większe prawdopodobieństwo, że dotrze do nas rekruter.  
 2. Kłamstwo się nie opłaca i ma krótkie nogi – informacje, które zamieszczamy na GoldenLine powinny być prawdziwe i nie różnić się od tego, co piszemy w tradycyjnym CV. Dodawanie nieprawdziwych stanowisk czy umiejętności szybko można zweryfikować, a my z pewnością długo będziemy musieli sobie radzić z popsutą opinią. 
 3. Jeśli decydujemy się na zamieszczenie zdjęcia na swoim profilu, postarajmy się, by było one profesjonalne, miało dobrą jakość. Nie musi być to zdjęcie “legitymacyjne”, jednak selfie z wyciągniętej ręki lub zdjęcie z wakacji z pewnością nie są dobrym pomysłem.
 4. Jak na każdym portalu społecznościowym, także i na GoldenLine posiadać możemy grono znajomych – zazwyczaj są to kontakty, które nawiązaliśmy w pracy. Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się zaakceptować zaproszenie, powinniśmy przejrzeć profil danej osoby – przyjmując ją do swojego grona kontaktów, niejako ręczymy za nią. W przypadku nieznanych nam osób nie mamy takiej pewności.
 5. W sekcji podsumowania zawodowego warto zawrzeć cel zawodowy – dwa, trzy zdania na temat tego, do czego dążymy i jakie podejmujemy kroki. Może to pomóc na przykład jeśli to, czym chcemy się zajmować, niekoniecznie pokrywa się z tym, co robiliśmy zawodowo do tej pory.

Uzupełnienie profilu jest bardzo ważne i z pewnością może nam pomóc w zatrudnieniu. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyny sposób, aby przy pomocy GoldenLine praca została przez nas znaleziona.

Czy dzięki GoldenLine praca jest na wyciągnięcie ręki?

Czy dzięki korzystaniu z GoldenLine praca sama do nas przyjdzie? Niekoniecznie, choć istnieje i taka możliwość. Nie da się ukryć, że takie miejsca nie są przeznaczone tylko dla pracowników, lecz także dla rekruterów, którzy szukając osób na wolne stanowiska, korzystają m.in. z tego serwisu. Jednak nie zawsze propozycja przyjdzie do nas sama, dlatego warto korzystać z funkcji, które posiada portal, aby dać się poznać i zauważyć. Jak ułatwić poszukiwania pracy dzięki stronie z wirtualnym CV?

 1. Przede wszystkim w serwisie znajduje się zakładka “Oferty pracy”, gdzie możemy znaleźć ogłoszenia o pracę z interesującej nas branży czy lokalizacji. Podczas poszukiwań z pewnością warto ją sprawdzać i wyszukiwać tego, co jest do nas najlepiej dopasowane. Pamiętajmy, że nie jest dobrym pomysłem aplikowanie na wszystkie oferty – należy odpowiadać na te, których wymagania spełniamy. Dzięki temu mamy większą szansę na zaproszenie nas do dalszych etapów rekrutacji.
 2. Niektóre firmy na swoim profilu posiadają przycisk “Chcę tu pracować”. Dzięki temu możemy dać znać firmie, w której chcemy się zatrudnić, że jesteśmy zainteresowani jej ofertą. Warto więc nie wahać się i kliknąć przycisk przy wybranych przedsiębiorstwach. Czy to coś da, jeśli np. firma aktualnie nie prowadzi rekrutacji? Oczywiście! Rekruterzy z pewnością przy okazji poszukiwań pracowników sprawdzą bazę osób, które deklarują chęć pracy w ich firmie. Takie kliknięcie nie powinno nas przerażać (na przykład sprawić, że będziemy czuć się do czegoś zobowiązani), ponieważ dzięki takiej krótkiej aktywności możemy dostać wymarzoną pracę. W każdym razie z pewnością możemy więcej zyskać niż stracić.
 3. Rekruterzy z interesującej nas firmy, którzy poszukują pracowników, przy swoim imieniu i nazwisku mają ikonę złotej lupy. Jeśli więc chcemy z nimi porozmawiać na temat rekrutacji – nie wahajmy się. Nawet jeżeli nie uda nam się zdobyć zatrudnienia, możemy nawiązać ważne kontakty biznesowe.
 4. Nie powinno się również pozostawiać żadnej wiadomości od rekrutera bez odpowiedzi – nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani pracą, którą nam proponuje. Warto pokazać się z jak najlepszej strony, feedback jest bowiem istotny – pokażemy swój profesjonalizm, co z pewnością zostanie odnotowane, a w przyszłości możemy otrzymać kolejne, ciekawe oferty.
 5. Dzięki GoldenLine możesz budować sieć kontaktów, rozmawiać z ekspertami z branży itp. Pamiętaj jednak, by nie zaniedbywać swojej sieci. Oczywiście nie chodzi o to, by zasypywać innych wiadomościami każdego dnia, jednak odpowiedni feedback raz na jakiś czas z pewnością sprawi, że zostaniemy zapamiętani, co w biznesie jest niezwykle ważne.
 6. GoldenLine może być również pomocny, kiedy przygotowanie tradycyjnego CV jest dla ciebie problemem, po odpowiednim uzupełnieniu swojego profilu możesz bowiem skorzystać z Kreatora CV. Dzięki temu zamieszczona w profilu treść przybierze formę dokumentu.

Portale takie jak GoldenLine z pewnością mogą nam pomóc w poszukiwaniu pracy. Jednak aby tak się stało, należy opiekować się swoim profilem, zadbać o aktualizację danych o sobie i regularnie odwiedzać ten portal, aby nie ominęła nas żadna wiadomość.