Poradnik Pracownika

Staż absolwencki z perspektywą - Program Kariera

Jesteś studentem lub absolwentem? Marzy ci się zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego? Chcesz trafić na staż do znanej i renomowanej firmy, która da ci szansę na zdobycie pracy, na której naprawdę ci zależy? Spróbuj zaaplikować ze swoim CV w Programie Kariera, który oferuje młodym ludziom staż z perspektywą na przyszłość. Co to za program, dla kogo, w jaki sposób można się zgłosić oraz jakie firmy oferują staż - dowiesz się, czytając nasz artykuł!

Staż absolwencki z Programu Kariera - co to takiego?

Staże organizowane są przez Polską Radę Biznesu - organizację, która zrzesza największe polskie przedsiębiorstwa oraz międzynarodowe firmy działające w Polsce. Staż absolwencki w tym miejscu porównuje się do ministudiów MBA. Bogata oferta firm proponujących staże sprawia, że jest to dobry start dla młodych osób, które chcą rozpocząć swoją karierę zawodową. W 2018 roku organizowana jest już 15. edycja tego programu.

Dla kogo skierowany jest ten program stażowy?

Grupą docelową, która ma możliwość skorzystania ze stażu absolwenckiego, są studenci ostatnich lat studiów licencjackich lub inżynierskich (III rok) lub czwartego albo piątego roku jednolitych studiów magisterskich lub inżynierskich. Ponadto z oferty mogą skorzystać absolwenci studiów magisterskich, licencjackich lub inżynierskich, a także studenci, którzy są na pierwszym lub drugim roku studiów magisterskich uzupełniających w trybie dziennym, zaocznym bądź wieczorowym, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jak wygląda proces rekrutacji?

Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2018 r. do godziny 23.59. Kandydat, który decyduje się na aplikację, jest zobowiązany wypełnić i wysłać formularz, dołączyć CV, czasami wymagane jest również dołączenie listu motywacyjnego lub rozwiązanie case study (w zależności od tego, która forma jest wymagana w ofercie stażowej). Każda osoba ma możliwość zaaplikowania na 5 wybranych przez siebie staży. Przedstawiciele firm, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie, po otrzymaniu zgłoszeń od kandydatów będą zajmowały się ich analizą. Następnie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy rekrutacyjne, które odbywać się będą od pierwszego dnia rekrutacji w danej firmie do 30 czerwca 2018 r.

W tym roku zmiana zasad rekrutacji!

Pracodawcy nie muszą czekać do zakończenia rekrutacji, by umówić się z kandydatem na rozmowę. Mają prawo zaprosić go do siedziby firmy już w pierwszym dniu rozpoczęcia rekrutacji. Dlatego nie warto czekać!

Przedstawiciele jakich firm biorą udział w Programie Kariera?

Do programu zgłosiło się wiele firm z różnych branży, m.in. farmaceutyczno-biotechnologiczna, produkcyjne, bankowe, ubezpieczeniowe, budowlane, wydawnicza i wiele innych. Oto lista przykładowych firm, które biorą udział w programie:

  • Adamed Grupa

  • Amica

  • Bakalland

  • DOZ S.A.

  • Erbud

  • PGF

  • ERGO Hestia

  • Urtica

  • TVN

  • CAG