Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Czy w 2022 opłaca się podjąć studia? Tak, ale tylko na nowoczesnej uczelni!

Mimo powtarzanych głosów o nieprzydatności kończenia studiów wyższych, wciąż dyplom wyższej uczelni otwiera drzwi do wielu ścieżek kariery. Nie chodzi jednak o zdobycie „papierka” skądkolwiek, ale ukończenie studiów na uczelni, która spełnia światowe standardy. Przeczytaj o jednej z nich.

Chociaż coraz częściej mówi się, że ukończenie studiów wyższych nie gwarantuje otrzymania wysoko płatnej pracy, nie jest to prawdą. Głównym problemem z zatrudnieniem absolwentów studiów wyższych jest często teoretyzujący system edukacji niedostosowany do współczesnego rynku pracy. W latach 90. i na początku XXI wieku bardzo dużą wagę w edukacji przywiązywano do przekazywania wiedzy stricte teoretycznej. Dzisiaj, kiedy prawie każdy człowiek w zachodnich krajach ma dostęp do największej encyklopedii świata, jaką jest Internet, ważną umiejętnością staje się aplikacja teorii w praktyce, w tym w biznesie. Wciąż wyjątkiem są takie uczelnie jak WSB-NLU. Czym wyróżnia się Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University?

Innowacyjne metody dydaktyczne

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University wyróżnia się naciskiem na praktyczne wdrożenie wiedzy. Na uczelniach wyższych na całym świecie stopniowo odchodzi się od przekazywania czysto teoretycznej wiedzy, na rzecz zajęć praktycznych. W WSB-NLU studenci przyswajają wiedzę nie poprzez uczenie się na pamięć definicji i pojęć, ale wdrażanie ich w konkretnych projektach. Uczelnia wprowadziła do programu zajęć takie metody kształcenia, jak studium przypadku, warsztaty czy project-based learning, a więc nauczanie poprzez projekt. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie przydatne na obecnym rynku pracy (zwłaszcza w korporacjach), w którym częstą formą pracy jest zatrudnienie przy projektach. 

 

Studia w 2022 roku - czy warto?

Zawodowa przyszłość absolwentów

Renomowane uczelnie prowadzą badania losów swoich absolwentów, aby sprawdzić, jak ukończenie studiów na ich uczelni wpłynęło na karierę zawodową podopiecznych. Absolwenci WSB NLU z łatwością znajdują zatrudnienie w polskich i zagranicznych firmach, także na czołowych stanowiskach.

Możliwość nauki zdalnej dzięki nowoczesnej platformie

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University znajduje się w Nowym Sączu, jednak nie musisz przeprowadzać się do tego miasta by rozpocząć naukę na tej uczelni. WSB-NLU stworzyła innowacyjną platformę kształcenia na odległość Cloud Academy™, która umożliwia kształcenie zdalne z każdego miejsca na świecie, przy użyciu każdego urządzenia mobilnego. Innowacyjna platforma e-learningowa umożliwia nie tylko bierne słuchanie wykładów, ale także realizację interaktywnych form kształcenia na odległość. 

Artykuł sponsorowany 

Strzałka