Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Czym się kierować, wybierając smartfony w Black Friday?

Kupując smartfony w Black Friday, możesz sporo zaoszczędzić i dzięki temu dość niskim kosztem przygotować prezenty dla swoich bliskich. Zbliża się okres świąteczny, a zatem zadbaj o to, aby zaopatrzyć się w sprzęty w okazyjnych cenach i starannie je wybrać. Dowiedz się więcej!

Zakup urządzeń elektronicznych w końcowym okresie jesieni często pozwala na ograniczenie wydatków związanych z przygotowywaniem podarunków dla bliskich osób. Warto zdecydować się na smartfony w Black Friday, gdyż w tym dniu można liczyć niejednokrotnie na duże obniżki cen. Ważne jest jednak to, aby starannie wybierać sprzęty przeznaczone na prezent – trzeba rzetelnie zweryfikować parametry poszczególnych modeli i zastanowić się nad tym, jakie potrzeby ma osoba obdarowywana.

Dlaczego wiele osób kupuje smartfony w Black Friday?

Ci, którzy chcą kupić iPhone w Black Friday, często wybierają właśnie ten dzień, aby zaopatrzyć się w urządzenia elektroniczne, ponieważ promocyjne ceny potrafią być znacząco niższe od standardowych. Osób dbających o swój budżet jest mnóstwo, dlatego też odwiedzając sklepy w okresie późnej jesieni, można zaobserwować niejednokrotnie długie kolejki do punktów sprzedaży. Nie należy jednak rezygnować z tego powodu – warto korzystać z okazji, żeby zaoszczędzić.

Komu warto kupić smartfona w Black Friday w prezencie?

Nowoczesne sprzęty elektroniczne są doskonałym pomysłem na prezent między innymi dla:

 • dziecka,
 • osoby starszej,
 • partnera lub partnerki.

W wielu przypadkach rodzice decydują się na zakup smartfona dla swojej pociechy, aby uczyć ją korzystania z sieci i dostarczyć jej rozrywki. Osobom starszym również przydają się takie urządzenia – mogą one bowiem stopniowo zapoznawać się z ich obsługą i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie.

Przekonaj się, jaki smartwatch wybrać z okazji nadchodzącego Black Friday?

Podstawowe parametry smartfonów – wielkość wyświetlacza

Wielkość ekranu ma duże znaczenie dla osób, które lubią korzystać z mediów społecznościowych i często oglądają filmy lub zdjęcia na smartfonie. Sporych rozmiarów wyświetlacz może być również znaczącym wsparciem dla osób starszych, które doceniają wyraźnie widoczne napisy i elementy graficzne.

Dlaczego waga smartfona wpływa na komfort użytkowania urządzenia?

Decydując się na zakup smartfona, warto zadbać o to, aby był on stosunkowo lekki. Dzięki temu urządzenie jest poręczne i można z niego wygodnie korzystać. Obecnie istnieje wiele modeli, które mają duże wyświetlacze i pojemne baterie, a jednocześnie nie są ciężkie – z pewnością warto sprawdzić wagę i dokładne wymiary urządzenia przed jego nabyciem.

System operacyjny smartfona – czemu warto zadbać o jego nową wersję?

Oprogramowanie sterujące smartfonem jest nieustannie rozwijane – pojawiają się różnego rodzaju aktualizacje i wprowadzane są nowe funkcje, których celem jest wpływanie na komfort użytkowania sprzętu. Wybierając urządzenie, należy zweryfikować, jaką wersją systemu operacyjnego się ono posługuje. Dobrze jest skupiać się tutaj na nowych wariantach oprogramowania, w których często można znaleźć bardzo ciekawe opcje ustawień danego modelu.

Parametry aparatu fotograficznego a wybór smartfona

Dla wielu użytkowników bardzo istotnym parametrem smartfona jest aparat – w dzisiejszych czasach mnóstwo osób chce wykonywać wysokiej jakości zdjęcia, aby:

 • zamieszczać je w mediach społecznościowych,
 • pokazywać je znajomym,
 • upamiętnić ważne wydarzenia, żeby móc przeglądać fotografie w czasie wolnym.

Rozdzielczość aparatu, a także zakres dostępnych możliwości w sferze personalizowania jego ustawień to podstawowe kwestie, o których trzeba pamiętać.

Pojemność pamięci smartfona a dopasowanie do potrzeb użytkownika

Niektórzy przechowują w swoim telefonie stosunkowo niewiele danych i korzystają z ograniczonej liczby aplikacji – takim osobom nie jest niezbędna obszerna pamięć smartfona. Mnóstwo użytkowników decyduje się jednak na gromadzenie:

 • zdjęć,
 • filmów,
 • wiadomości,
 • aplikacji,
 • gier.

Choć zazwyczaj dostępna jest możliwość skorzystania z zewnętrznego nośnika, na którym można zapisać określone dane, dobrze jest dysponować pokaźną pamięcią bezpośrednio w swoim urządzeniu. Każdy powinien więc samodzielnie zweryfikować swoje zapotrzebowanie w tym zakresie.

Pojemność baterii smartfona a funkcjonalność sprzętu

Bardzo duży wpływ na wygodę korzystania ze smartfona ma niewątpliwie pojemność baterii – to ona decyduje o tym, jak długo można użytkować sprzęt bez konieczności jego ładowania. Kwestia ta ma ogromne znaczenie w przypadku tych, którzy aktywnie zamieszczają treści w sieci, komunikują się z innymi z wykorzystaniem swojego telefonu, czy też przeglądają witryny w celach rozrywkowych.

Przed zakupem dobrze jest sprawdzić również między innymi to, jakie aplikacje są instalowane w kupowanym sprzęcie – niektórzy doceniają bowiem, gdy ich liczba jest znacząco ograniczona. Dokładne zapoznanie się z parametrami poszczególnych modeli smartfonów jest bardzo pomocne, gdy planuje się ich zakup. Warto sprawdzać trwające akcje promocyjne w poszukiwaniu okazji cenowych.

Artykuł sponsorowany