Poradnik Pracownika
Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych Header oprogramowania dla biur rachunkowych

Jak zostać aktorką?

Praca w charakterze aktorki jest marzeniem wielu dziewczyn i kobiet, ale jedynie nielicznym udaje się je spełnić. Zastanawiasz się, jak trafić na deski teatrów czy plan filmowy? Jak stać się twarzą serialu lub dostawać jeszcze inne, równie ciekawe propozycje zawodowe? Każda gwiazda osiągnęła sukces idąc nieco inną drogą, ale możemy wskazać kilka podstawowych kroków. Dowiedz się, jak zostać aktorką.

Praktyka – jak zostać aktorką

Rolą aktorki jest odgrywanie… ról, dlatego na pierwszym miejscu liczy się praktyka. Selekcja na studia aktorskie państwowych uczelni w Krakowie, Warszawie czy Łodzi jest bardzo ścisła. To oczywiste, że warto podjąć próbę dostania się do szkoły wyższej, choćby po to, żeby stanąć przed komisją złożoną z legend aktorskiego świata. Ale wiesz dobrze, że samo ukończenie studiów aktorskich nie gwarantuje sukcesu. Wiele gwiazd seriali i filmów nie ma formalnego wykształcenia lub kończyło mniej prestiżowe kursy. Liczą się przecież różne czynniki – uroda, predyspozycje wokalne, talent, forma fizyczna czy natura, która ułatwia wcielanie się w różne, nawet najtrudniejsze role. Z uwagi na sporą konkurencję trzeba też mieć siłę przebicia oraz przekonanie o własnej wartości. Kluczowa jest jednak zawodowa praktyka.

Pracę aktorki możesz rozpocząć od najwcześniejszych lat. Niejedna osobowość zaczynała swoją karierę jako dziecko, w szkolnym teatrzyku lub na dodatkowych warsztatach w gminnych lub osiedlowych domach kultury. Również dla nastolatek, studentek czy dojrzalszych kobiet nie brakuje miejsc, w których mogą spróbować swoich aktorskich sił.

Praktykę możesz zdobywać na najróżniejsze sposoby – grając w teledyskach czy nagrywając własne próby w domowych warunkach. Nie ma jednego, idealnego sposobu – trzeba po prostu próbować i cały czas rozwijać umiejętności.

Castingi – każda rola rozwija

Gdy zaczynasz swoją przygodę każda, nawet najmniejsza rola rozwija. Jeśli w Twoich okolicach odbywa się casting do filmu, serialu czy programu telewizyjnego – choćby na statystów – zgłoś się. Obcowanie z kamerą i planem filmowym jest bezcennym doświadczeniem, ponieważ pozwala zobaczyć od środka, jak wygląda cały proces.

Rozwijaj się i dołącz do agencji

Sprawdź ofertę https://www.agencjainfernal.pl – jesteśmy profesjonalną agencją statystek, hostess i modelek.

  • Pośredniczymy w angażu dla aktorek i epizodystek.
  • Ułatwiamy pozyskiwanie zleceń modelingowych czy dla hostess.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży.
  • Dajemy szansę postawienie pierwszych kroków w karierze.

Skontaktuj się z nami, żeby poznać szczegółowe warunki współpracy. Otrzymaj profesjonalne, menedżerskie wsparcie w Warszawie i zdobądź role, które zbudują Twoje aktorskie portfolio.

Jak zostać aktorką – sekret sukcesu

Jeszcze jedno: aktorstwo wymaga świadomości swojego ciała i własnej psychiki. Pracuj nad poznaniem siebie i odkryciem, co sprawia Ci w graniu największą przyjemność. Inaczej realizuje się karierę, gdy szuka się ról np. komediowych niż w przypadku dramatycznych. A może po prostu kochasz grać i każda rola sprawia Ci identyczną przyjemność? Ćwicząc w kolejnych projektach, znajdziesz dobrą odpowiedź!

Artykuł zewnętrzny, tekst partnera